Bi'DünyaHaberler

Ebruli Yeşilcam Sergisi Ziyaretçilerini Bekliyor!

TÜRVAK Sinema-Tiyatro Müzesi, 14 Kasım – 31 Aralık 2015 tarihleri arasında, ebru sanatçısı Seçil Özyıldırım’ın Ebruli Yeşilçam sergisine ev sahipliği yapıyor.

Danışmanlığını ve küratörlüğünü Vadullah Taş’ın yaptığı sergi Seçil Özyıldırım’ın geleneksel süsleme sanatları ebru, minyatür, hat ve tezhip ile orijinal Yeşilçam afişlerini buluşturduğu çalışmalardan oluşuyor.

İlk kez TÜRVAK Sinema Müzesi’nde sergilenen eserler, aralarında Leyla ile Mecnun, Hababam Sınıfı, Umut, Selvi Boylum Al Yazmalım, Susuz Yaz, Üç Arkadaş, Otobüs Yolcuları, Kırık Çanaklar, Yol ve Muhsin Bey’in bulunduğu, Türkiye sinemasının hafızalardan silinmeyen 41 yapımına ait afişleri farklı bir kompozisyon ve sanatsal yaklaşım ile sunuyor.

Seçil Özyıldırım’ın ebru sanatı ve Türk Sineması’na dair duygusal bağlarının aynı estetik düzlemde buluştuğu, sanatseverleri disiplinler ve zamanlar arası bir yolculuğa çıkartacak Ebruli Yeşilçam sergisi, 31 Aralık 2015’e kadar pazartesi günleri hariç her gün TÜRVAK Müzesi Sergi Salonu’nda 10.00-18.00 saatleri arasında gezilebilir.

 

Erdem Cerrah

Erdem Cerrah

1992 Ağustos’unda Eskişehir’de doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu. Akşam yatmak, sabah da kalkmak bilmeyen bir insan. Çocukluğundan beri tam bir basketbolsever. Filmler ise vazgeçilmezi. Fotoğrafçılıkla ilgilenmeye başladığı şu sıralarda izlenmesi gereken filmler, okunması gereken kitaplar ve dinlenmesi gereken müzikler arasında sıkışıp kalmışlık hissini tatmakta.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Will Smith’li Concussion’dan Son Fragman Yayınlandı!

Sonraki yazı

Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali'ne Büyük İlgi