Haberler

Ermeni Tehcirini Anlatan The Promise Filmi IMDb’den Kötü Oy Aldı

Osmanlı Devleti’nin son günlerinde Ermeni tehciri sırasında yaşanan bir aşk hikayesini konu alan The Promise filmi IMDb’deki oylamalara göre oldukça düşük bir puan aldı.14195261_1655933041348474_5582519360493283656_o

Filmografisinde 2004 yılında vizyona giren ve üç dalda Oscar’a aday olan Hotel Rwanda gibi önemli bir yapım olsa da uzun yıllar kamera arkasına geçmeyen Terry George’un yönetmen ve senaristliğini üstlendiği The Promise, bizleri Osmanlı’nın son döneminde yaşanan bir aşk hikayesine davet ediyor. Filmin senaryosunda ise Terry George ve Memoirs Of A Geisha ve The Curious Case of Benjamin Button’dan tanıdığımız Robin Swicord’un imzası var.

Toronto Film Festivali’nde prömiyeri yapılan The Promise, ilk etapta eleştirmenlerden geçer not almayı başaramadı. Beklentinin fazla olduğu filmin oyuncu kadrosunda ise Oscar ödüllü, Christian Bale’in yanı sıra bu yıl Show Me a Hero ile Golden Globe kazanan Oscar Isaac ile The Walk ve Bastille Day filmlerinden bildiğimiz Charlotte Le Bon yer almakta. Şu ana kadar yalnızca üç gösterimi gerçekleşmiş olan filmin IMDb’den aldığı 90 bine yakın oy ve bu oyların büyük kısmının düşük puanlı olması oldukça dikkat çekici.

Ermeni tehciri zamanında parlak bir tıp öğrencisi olan Michael (Oscar Isaac), güzel ve sofistike Ana (Charlotte Le Bon) ve Amerikalı ünlü bir gazeteci olan Chris (Christian Bale) arasındaki aşk üçgenine davet edildiğimiz The Promise’den yayımlanan fragmanına göz atmak isteyenleri aşağıya alalım.

Serel İğrek

Serel İğrek

9 Nisan 1991 yılında çok şiddetli yağan yağmurlu bir günde doğmuş. Yükseleni de dahil olmak üzere homojen bir koç burcudur. İsmi tamamen orijinal ve taklitleri gerçeğini yansıtmamaktadır. Sinema ile tanışması hatırlayamayacağı kadar küçük bir yaşta başlamış. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde Uluslararası İlişkiler okumuş, sonrasında kendini Amerika'da bulmuş. Şimdilerde tekstil sektöründe hayatını yarı aç yarı tok devam ettirmekte. Boş vakitlerini senaryo yazarak süsler.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Sinemanın Dâhisi Woody Allen’ın Unutulmaz 10 Filmi

Sonraki yazı

Zelda Fitzgerald'ı Jennifer Lawrence Canlandıracak