BelgeselSinema Odaları

Exit Through The Gift Shop (2010)

Fil'm Hafızası Puanı: 8,25 1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan6 Puan7 Puan8 Puan9 Puan10 Puan
Loading...

Sokak sanEXIT_27x40_OneSheetatı dediğimiz zaman ilk akla gelen isimlerden olan, politik ve mizahî grafiti çalışmaları ile tanınan Banksy, bu sefer karşımıza muhteşem bir belgesel ile çıkıyor. Dünyaca ünlü müzelere gizlice girip, buralara kendi tablolarını yerleştiren Banksy, filme ismini de müzelerin çıkışında bulunan hediyelik eşya dükkanından esinlenerek veriyor.

Exit Through The Gift Shop, Thierry Guetta, nam-ı değer Mr. Brainwash ile Banksy’nin yaramazlıkları, modern sanat, kapitalizm ve medya eleştirisi üzerine çekilmiş muazzam bir belgesel. Her şeyi kayda alma tutkusu olan Thierry Guetta, kuzeni sayesinde sokak sanatçılarının işlerini çekmeye başlar. Sokak sanatını çok seven Thierry, bu alanda popüler kişilerin peşinde koşmaya ve eserlerini çekmeye başlar. Şans eseri Banksy ile tanışmayı başaran Thierry onu filme almak isterken, kendisi Banksy tarafından filme alınır. Filmde Thierry’nin Los Angeles’ta vintage kıyafetler satan bir adamdan nasıl bir popüler kültür fenomenine dönüştüğünü, Banksy’nin kamerasından izliyoruz.

Filmin Künyesi

Yönetmen: Banksy
Oyuncular: Banksy, Thierry Guetta, Shepard Fairey
Yağmur Karagöz

Yağmur Karagöz

1988’de Burhaniye’de doğdu. Akdeniz Üniversitesi, Turizm Fakültesi ardından da İletişim Fakültesi’nde eğitim aldı. Şu sıralar bir reklam ajansında Marka Yöneticisi olarak çalışıyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Keira Knigtley, Fransız Yazar Colette’i Canlandıracak!

Sonraki yazı

!f İstanbul’un Kapanış Filmi Demolition’dan Yeni Fragman Geldi!