Haberler

Fil’m Hafızası Sedicicorto Film Festivali’nde

Bu yıl 7-16 Ekim tarihleri arasında İtalya’nın Forli kentinde gerçekleşen 13. Sedicicorto Uluslararası Kısa Film Festivali’ne Fil’m Hafızası da katıldı. Festivalde film gösterimlerinin yanı sıra bir hafta boyunca düzenlenen etkinlikler şehrin farklı noktalarında sinema severler ile buluştu.

sedi4

Festivalin son üç gününde uluslararası konukların da katılımıyla çeşitli etkinlikler düzenlendi. 13 Ekim günü ise jüri üyeleriyle yönetmenlerin tanışma toplantısı gerçekleşti. Yemek sonrasında kentin tarihi sineması Apollo’da kurmaca ve animasyon film gösterimleri yapıldı.

14 Ekim günü festival ekibinin konuklar için düzenlediği şehir turunun ardından, gün boyu süren masterclass ve toplantılarla dünyanın dört bir yanından gelen sektör profesyonelleri festival seyircisiyle buluştu. Gösterimler sonrasında yapılan söyleşilerde, seyirciler yönetmenlere filmleriyle ilgili merak ettiklerini sordular.

Festivalin son günü yapılan ödül töreninde, birincilik ödülünü Clara Roquet yönetmenliğindeki El Adios (2015), mansiyon ödülünü ise Zoltan Nagy’nin yönetmenliğini üstlendiği Atvaltozas (2015) aldı. Festivalde Animalab, Cortitalia ve Movie başta olmak üzere pek çok farklı kategoride ödüller dağıtılırken, her kategorinin seyirci ödülü de sahibini buldu.

sedi1

sedi2
Ekibimizden Ekin Asar

sedi5

sedi3

 

Betigül Küçük
1994 yılının 30 Nisan’ında Bergama’da doğdu. 2013 yılında TEVİTÖL mezuniyetinin ardından Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde okumaya başladı. Dünyanın dört bir yanında neler olup bittiğini öğrenmekten aldığı keyfi, öğrendiklerini çevresiyle paylaşarak anlamlandırıyor. Şu sıralar sosyoloji makaleleri okumak ve film izlemek ile uğraşıyor.

Yorum yaz