Haberler

Filmekimi Başladı!

İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından bu yıl 15.’si düzenlenen Filmekimi, 7-16 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Bu yıl İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Eskişehir’de gösterimleri olacak festivalin biletleri satışta. Filmekimi her yıl olduğu gibi bu yıl da dünya festivallerinde gösterilmiş, ödüller almış, eleştirmen ve izleyicilerin ilgisini çekmiş yapımları buluşturuyor.

img_8452

Bu yıl 21 filmden oluşan Filmekimi bu yıl 7-9 Ekim tarihlerinde Ankara’da, 13-16 Ekim tarihlerinde İzmir’de, 21-23 Ekim tarihlerinde ise Bursa ve ilk kez olarak Eskişehir’de gösterimler gerçekleştirecek. Film gösterimlerinin İstanbul’da Atlas, Beyoğlu, Cinemaximum Nişantaşı City’s ve Rexx sinemasında yapılacağı festival, Ankara’da Büyülü Fener, Bursa’da Konak Kültürevi ve Sanat Mahal, İzmir’de Cinemaximum Mavibahçe sinemasında gerçekleştirilecek.

Filmekiminde bu yıl da her akşam 21.30 seansında ülkemizde vizyona girmesi beklenen filmlerin ilk gösterimi yapılacak. Aynı zamanda Filmekimi kapsamında başlayan Kısa Film Yarışması bu yıl da devam edecek.

Gösterim çizelgesine bu adresten ulaşabileceğiniz Filmekimi’nin biletlerine buradan, Biletix satış noktalarından, Atlas ve Rexx sinemalarının gişelerinden ulaşabilirsiniz.

Gözde Bertuğ

Gözde Bertuğ

İstanbul’da doğdu, orda büyüdü. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun olduktan sonra farklı sektörlerde çalıştı, çalışıyor. Çeşitli sivil toplum kuruluşları, dernek ve vakıflarda gönüllü olarak çalıştı, çalışıyor. Haritalar, notalar, sosyal sorumluluk projeleri, yeni yerler ve yepyeni yüzler en sevdiği şeyler. Sinemaya da bayılıyor, o yüzden burada.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Antalya Film Festivali Uluslararası Yarışma Jürisi Belli Oldu

Sonraki yazı

Kasım’da İstanbul Modern'de Yeni Türkiye Sineması