Haberler

Frances McDormand’lı “Nomadland”den İlk Görsel Yayınlandı

Frances McDormand’ın başrolde olduğu Nomadland’den ilk görsel paylaşıldı.

Fox Searchlight, Jessica Bruder‘ın Nomadland: Surviving America in the Twenty-First Century kitabının yayın haklarını satın aldı. Nomadland‘in yönetmen koltuğunda The Rider filmiyle adını duyuran Chloé Zhao oturuyor. Filmin başrolünde iki Oscar ödüllü oyuncu Frances McDormand ve David Strathairn yer alıyor. Linda May ve Charlene Swankie de oyunculara eşlik ediyor. Önceki filmlerinde olduğu gibi yönetmen, tanınmamış kişilerle çalışmayı yeni filminde de sürdürüyor. McDormand, Call Me By Your Name‘in yapımcısı Peter Spears, Mollye Asher, Dan Janvey ve Zhao filmin yapımcılığını üstleniyor.

Nomadland, ekonomik krizde her şeyini kaybeden Fern’nin karavanıyla Amerikan karayolunda geçen yolculuğunu anlatacak.

Zhao, Amerika’nın batısına aşık olduğundan maceraya açık yollardan etkilenmenin imkansız olduğunu, ona ilham veren profesyonel bir ekiple çalışırken duyduğu mutluluğu ve bu hikayeyi anlatmak için sabırsızlandığını dile getiriyor.

 

İrem Naz Güvel
1990 yılında İstanbul’da doğdu. Kadir Has Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümü mezunu. Küçükken tiyatrocu olacağım diye tutturdu. Bu alanda faaliyetlerini sürdürürken yönünü sinemaya çevirdi ve önünü alamadı. İş hayatında 1 kanal ve 2 yayınevi bulundurarak editörlük yapıyor. Buffy the Vampire Slayer hastası ve hakkında 7/24 konuşma potansiyeline sahip.

Yorum yaz