Haberler

Hollywood’dan Bir Osmanlı Hikayesi: The Ottoman Lieutenant

Türk ve ABD’li yapımcıların birlikte gerçekleştirdikleri yüksek bütçeli Hollywood prodüksiyonu olan The Ottoman Lieutenant, ABD ve dünya perdelerinde yerini almaya hazır.

mv5byzu1mjvmyzmtmjazzi00yjvmlwi1ndytotdkzgyzoddhzjlhxkeyxkfqcgdeqxvynjmymdi0mje-_v1_

Hikaye, Birinci Dünya Savaşı sırasında Doğu Anadolu’da, Van’da geçiyor. Amerikalı bir hemşire ile bir Osmanlı subayı olan İsmail arasındaki aşkı konu edinen filmin başrollerinde Oscar ödüllü aktör Ben Kingsley, Kara Şahin Düştü ve Pearl Harbor filmlerindeki performansıyla hafızalara kazınan Josh Hartnett, Game of Thrones’ta Daario Naharis karakterini canlandıran oyuncu Michiel Huisman ve Da Vinci’s Demons dizisi ile bilinen aktris Hera Hilmar var. Filmde ayrıca Halil Bey rolünde son olarak yine bir Hollywood yapımı Ben-Hur’da izlediğimiz Haluk Bilginer, Melih Paşa rolünde ise ilk defa bir Hollywood filminde rol alan Selçuk Yöntem yer alıyor.

Filmin çekimleri, Avrupa’nın en büyük platolarından biri olan Prag – Barrandov Stüdyoları’nda, Çek Cumhuriyeti, İstanbul ve Kapadokya’da gerçekleşti. Merakla beklenen film, Aralık ayında ABD’de kısıtlı bir gösterim sonrasında 2017’nin ilk çeyreğinde ABD başta olmak üzere tüm dünyada vizyona girecek.

Joseph Ruben‘in yönettiği Jeff Stockwell‘in senaryosunu yazdığı filmin fragmanını izleyebilirsiniz:

Serel İğrek
9 Nisan 1991 yılında çok şiddetli yağan yağmurlu bir günde doğmuş. Yükseleni de dahil olmak üzere homojen bir koç burcudur. İsmi tamamen orijinal ve taklitleri gerçeğini yansıtmamaktadır. Sinema ile tanışması hatırlayamayacağı kadar küçük bir yaşta başlamış. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde Uluslararası İlişkiler okumuş, sonrasında kendini Amerika'da bulmuş. Şimdilerde tekstil sektöründe hayatını yarı aç yarı tok devam ettirmekte. Boş vakitlerini senaryo yazarak süsler.

Yorum yaz