DramaSinema Odaları

I Nostri Ragazzi (2014)

Fil'm Hafızası Puanı: 0,00 1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan6 Puan7 Puan8 Puan9 Puan10 Puan
Loading...

I Nostri RagazziAlman yazar Herman Koch’un romanından uyarlanan I Nostri Ragazzi(2014)’de, ancak ayda bir tekrarlanan akşam yemeğinde bir araya gelebilen iki kardeş ve eşlerinin, çocuklarının sebep olduğu trajik bir hata sonrası bu travmatik gerçekle baş etmeye çalışma çabalarına tanık oluruz. Başta karakter ve yaşam biçimi olarak birbirinden çok farklı iki ailenin tek birleştirici unsuru kan bağları iken çocuklarının beraber işledikleri bir suç onlara yeni bir ortak payda yaratır. Bu olayla beraber tüm ikili ilişkiler ve bireysel çatışmalar katmanlarına ayrılarak bize karakterlerin gözünden birçok bakış açısı sunar. Adalet kavramı, toplum yapısının çekirdeği olan ailenin temelinde irdelenmeye çalışılırken aynı zamanda toplumsal bir bakış açısını da görmemizi sağlar. Film, empati hissimizi sürekli uyanık tutmayı başarırken bireylerde sosyal statüler altına saklanmış şiddeti ve ikiyüzlülüğü görmemizi sağlıyor.

34.İstanbul Film Festivali kapsamında Aile Bağları bölümünde izleme fırsatı bulduğumuz güçlü oyuncu kadrosuna sahip I Nostri Ragazzi(2014)’nin yönetmenliği Ivano de Matteo’ya ait. Film, 2014 Venedik Film Festivali’nin en iyi erkek oyuncu, Cinecibo, Label Europa ve Passinetti ödüllerinin de sahibi.

 

 

Filmin Künyesi:

Yönetmen: Ivano De Matteo

Oyuncular: Alessandro Gassman, Giovanna Mezzogiorno, Luigi Lo Cascio, Barbora Bobulova

Duygu Dedeoğlu

Duygu Dedeoğlu

83' Haziran'ında doğdu. Anadolu Üniversitesi, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkiler Bölümü'nü bitirdi. Fotoğraf ve sinema sevgisinin verdiği enerji ve iştah ile hep daha çok öğrenmek daha çok araştırmak istiyor. Film izlemenin bireyin estetik anlayışının gelişmesinde önemli rol oynadığını düşünüyor. Şu aralar İtalyan Sineması'nda kaybolmuş durumda. İleride sinematografi ile ilgili eğitim alma arzusunda. Gündeminde her daim bir tutam kedi bir tutam seyahat bir tutam müzik var.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

The Trip to Italy (2014)

Sonraki yazı

Mr. Holmes Davalık Oluyor!