Haberler

İFA’dan Kısa Film Senaryo Yarışması!

1 kadın 1 erkek

İstanbul Film Akademi tarafından 2. Kez düzenlenen kısa film yarışması için başvurular başladı.

“1 erkek, 1 kadın, 1 ev, 2 dakika” temasını belirleyen yarışma için bir kadın ve bir erkeğin olduğu, evde geçen, çekilebilir bir yapıma sahip iki dakikalık kısa filminin senaryosunu göndermek gerekiyor.

Yarışmanın sonucunda ilk 10’a giren yarışmacılar hem İstanbul Film Akademi yönetmenlik atölyesinde senaryolarını çekme şansını yakalıyorlar hem de İFA’da eğitim bursu kazanıyorlar. İlk 3’e girenler ise ayrıca Vancouver Film School sinema yaz okuluna %100 eğitim bursu elde ediyorlar.

Yarışmanın jürileri arasında yönetmenler Andaç Haznedaroğlu, Emek Gül, Tan Tolga Demirci ve İlker Canikligil, senaryo danışmanı Gülengül Altıntaş, senaristler Mehmet İnan ve Nilgün Öneş, senaryo doktoru Öktem Başol bulunmakta. Yarışmanın son başvuru tarihi 25 Aralık!

Daha fazla ayrıntı için: http://bit.ly/1RbrCei

Betigül Küçük

Betigül Küçük

1994 yılının 30 Nisan’ında Bergama’da doğdu. 2013 yılında TEVİTÖL mezuniyetinin ardından Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde okumaya başladı. Dünyanın dört bir yanında neler olup bittiğini öğrenmekten aldığı keyfi, öğrendiklerini çevresiyle paylaşarak anlamlandırıyor. Şu sıralar sosyoloji makaleleri okumak ve film izlemek ile uğraşıyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Uluslararası 48 Saat Film Projesi 4. Kez İstanbul'da!

Sonraki yazı

Hello Moskova, Ne Var Ne Yok Orada?