Haberler

İstanbul Modern’de Geleceğe Dönüş Fan Buluşması!

İstanbul Modern Sinema ve Geleceğe Dönüş Fan Kulübü ortaklığıyla 30. yıldönümünde Geleceğe Dönüş gününü kutlama amacıyla tüm dünyada bir ay önce gösterime giren Zamanda Yolculuk (Back In Time) belgeselinin Türkiye prömiyeri gerçekleştiriliyor.

back in time

21 Kasım Cumartesi günü saat 15.00 ve 17.00’da yönetmenliğini Jason Aron’ın üstlendiği,  ABD-İngiltere-Kanada yapımı Zamanda Yolculuk Türkçe altyazılı olarak İstanbul Modern Sinema’da gösterilecek. Yönetmen Robert Zemeckis ve yapımcı Steven Spielberg, 1985’te gişe rekorları kıran Geleceğe Dönüş serisi ile sinema tarihinin en iyi zamanda yolculuk filmini çekmiş ve halen popülerliğini koruyan üç filmlik bu macerayla günümüzde de sayısı artmaya devam eden, büyük bir hayran kitlesi oluşturmayı başarmışlardı. Serinin kahramanları Marty McFly ve Doctor Brown 1989’da çıkan devam filminde gelecekte 21 Ekim 2015 tarihine yolculuk yapmışlardı.

Bu yıl 30. yıldönümünü kutladığımız efsane serinin perde arkasını anlatan Zamanda Yolculuk belgeseli haricinde fan videoları da izleyiciyle buluşacak. Gelmiş geçmiş en büyük zamanda yolculuk üçlemesini ele alan bu eğlenceli belgesel; oyuncular, ekip, tarihçiler ve hayranlarla yapılan röportajlardan filmin en büyük kahramanı olan zaman makinesi araba, DeLorean’ın yeniden üretilmesine kadar serinin tutkunlarını heyecanlandıracak pek çok sürprizle bugün halen yankıları hissedilen Geleceğe Dönüş efsanesini anıyor.

Mustafa Güler

Mustafa Güler

1985 Denizli doğumlu. Süleyman Demirel Üniversitesi Elektronik Haberleşme Mühendisliği mezunu. Aynı bölümün Yıldız Teknik Üniversitesi ‘nde olanında master öğrencisi. Telekomünikasyon sektöründe kendi mesleğiyle iştigal ediyor. İstanbul'a ısınamayan Egelilerden. Progressive Rock tutkunu, Ege ve Orta Anadolu türküleri araştırıcısı, askeri tarih ve uluslararası ilişkiler meraklısı. Akdeniz ve Latin sinemasını estetik buluyor ve kendine yakın hissediyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Otantik Bir Kaçış : Mardin - II

Sonraki yazı

Pera Müzesi'nde İki Yeni Sergi!