Bi'DünyaHaberler

İstanbul Uluslararası Kukla Festivali Ekim’de!

19. İstanbul Uluslararası Kukla Festivali bu yıl 15-30 Ekim tarihleri arasında AVM’lerde, konsolosluklarda, belediyelerde, kültür merkezlerinde, tiyatro sahnelerinde ve okullarda sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

kukla

Almanya, Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Fransa, Hollanda, İtalya, Macaristan, Singapur, Yunanistan ve Türkiye’den yaklaşık 20 ekibin katılacağı festival,  0-3 yaştan başlayarak tüm yaş gruplarına hitap edecek.

El kuklası, animasyon, gölge kuklası, gezici oyunlar, ipli kukla, maskeler, bunraku gibi pek çok farklı kukla tekniğinin sergileneceği festival, dünyanın en renkli kuklalarını 15-30 Ekim tarihlerinde İstanbul’da buluşturacak.

Betigül Küçük

Betigül Küçük

1994 yılının 30 Nisan’ında Bergama’da doğdu. 2013 yılında TEVİTÖL mezuniyetinin ardından Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde okumaya başladı. Dünyanın dört bir yanında neler olup bittiğini öğrenmekten aldığı keyfi, öğrendiklerini çevresiyle paylaşarak anlamlandırıyor. Şu sıralar sosyoloji makaleleri okumak ve film izlemek ile uğraşıyor.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
Önceki yazı

The Shallows (2016)

Sonraki yazı

2. Dağlarca Şiir Ödülü'ne Başvurular Başladı