Bi'DünyaHaberler

2. Dağlarca Şiir Ödülü’ne Başvurular Başladı

İlki geçtiğimiz yıl düzenlenen ve Şükrü Erbaş’ın Pervane, Ömer Erdem’in Pas isimli eserleriyle ödüle değer görüldüğü Dağlarca Şiir Ödülü’nün ikincisi için başvurular başladı.
fazil_husnu_daglarca2

“Türkçem benim ses bayrağım” diyerek yüzü aşkın kitabıyla edebiyatımızın en büyük şairlerinden biri olan Fazıl Hüsnü Dağlarca, 100 yıl önce doğduğu yer olan Beşiktaş’ta, adına düzenlenen etkinliklerle yaşamaya, yaşatılmaya devam ediyor. Beşiktaş Belediyesi tarafından, PEN Yazarlar Derneği, Türkiye Yazarlar Sendikası’nın desteğiyle Dağlarca adına düzenlenen bu ödülle de Dağlarca’nın anısını yaşatmanın yanı sıra Türk şiirinin gelişimine katkıda bulunmak ve şiiri hayata daha çok katmak amaçlanıyor.

Seçici kurulunda Arife Kalender, Ataol Behramoğlu, Doğan Hızlan, Enver Ercan, Ertan Mısırlı, Haydar Ergülen, Tarık Günersel’in yer aldığı ödüle ilk baskısı 1 Haziran 2015- 10 Ağustos 2016 tarihleri arasında yayımlanan yapıtlarla başvurulabilecek. Son başvurular 10 Eylül 2016’da yapılabilecek.

15 Ekim 2016 tarihinde düzenlenecek törenle ödül (15.000TL) sahibine takdim edilecek. Ayrıntılar ve başvurular için tıklayınız.

Betigül Küçük

Betigül Küçük

1994 yılının 30 Nisan’ında Bergama’da doğdu. 2013 yılında TEVİTÖL mezuniyetinin ardından Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde okumaya başladı. Dünyanın dört bir yanında neler olup bittiğini öğrenmekten aldığı keyfi, öğrendiklerini çevresiyle paylaşarak anlamlandırıyor. Şu sıralar sosyoloji makaleleri okumak ve film izlemek ile uğraşıyor.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
Önceki yazı

İstanbul Uluslararası Kukla Festivali Ekim'de!

Sonraki yazı

Seu Jorge, David Bowie Turnesine Çıkıyor!