Haberler

“Kalandar Soğuğu”na İsrail’den İki Ödül

Yönetmenliği Mustafa Kara tarafından yapılan Kalandar Soğuğu İsrail’de düzenlenen 32. Hayfa Film Festivali’nde iki kategoride ödül kazandı.

buyuk_1369962815

Ulusal ve uluslar arası birçok festivalden ödülle dönen Kalandar Soğuğu, 32. Hayfa Film Festivali’nin, Türkiye, Fransa, İspanya ve Yunanistan’dan filmlerin yarıştığı Akdeniz ülkeleri kategorisinde, “Golden Anchor En İyi Film” ödülüne layık görüldü. Ayrıca film, Avrupa ve Akdeniz Film Eleştirmenleri Birliğine ait, “FEDEORA En İyi Film” ödülünün de sahibi oldu.

Daha önce 89. Akademi Ödülleri’nde En İyi Yabancı Film Dalı’nda, Türkiye’nin adayı olarak da seçilen filmin yapımcılığı Nermin Aytekin’e ait. Senaryosu Bilal Sert’e emanet edilen film, fonda insan-doğa ilişkisiyle birlikte kişisel bir mücadeleyi anlatıyor.

Dünya prömiyerini Tokyo’da gerçekleştiren Kalandar Soğuğu’nda Haydar Şişman, Nuray Yeşilaraz, Hanife Kara ile İbrahim Kuvvet rol alıyor.

Gözde Bertuğ

Gözde Bertuğ

İstanbul’da doğdu, orda büyüdü. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun olduktan sonra farklı sektörlerde çalıştı, çalışıyor. Çeşitli sivil toplum kuruluşları, dernek ve vakıflarda gönüllü olarak çalıştı, çalışıyor. Haritalar, notalar, sosyal sorumluluk projeleri, yeni yerler ve yepyeni yüzler en sevdiği şeyler. Sinemaya da bayılıyor, o yüzden burada.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Mad Max - Fury Road: Ateş Seni Çağırıyor!

Sonraki yazı

“West Side Story” Geliyor!