Haberler

Keira Knigtley, Fransız Yazar Colette’i Canlandıracak!

NEW YORK, NY - APRIL 26: Actress Keira Knightley attends the "Begin Again" Closing Night Premiere during the 2014 Tribeca Film Festival at BMCC Tribeca PAC on April 26, 2014 in New York City. (Photo by Neilson Barnard/Getty Images for the 2014 Tribeca Film Festival)

The Imıtation Game, Never Let Me Go, Pirates of the Caribbean gibi filmlerle tanınan İngiliz aktris, çekimleri yakında başlayacak olan Fransız yazar Sidonie-Gabrielle Colette’in hayatını konu edecek biyografik filmde Colette’i canlandıracak.

keira knightley

 Yönetmen koltuğunda Still Alice, The Fluffer filmleriyle bildiğimiz Wash Westmoreland oturacak. Still Alice filmiyle Julianne Moore’a En İyi Kadın Oyuncu dalında Oscar kazandıran Westmoreland, filmin senaryosunu bir çok filminde beraber çalıştığı, 2015 yılında hayatını kaybeden eşi Richard Glatzer ile birlikte yazmış.

Hayatı filme konu edilecek olan yazar Colette ise 1944 yılında kaleme aldığı Gigi isimli eseriyle tanınıyor. 1948 yılında Nobel adaylığı kazanan Collette ise, gazetecilik, pandomim ve oyunculuk gibi alanlarda da çalışmalar yapmıştı. Aynı zamanda kaleme aldığı Gigi isimli eser 1958 yılında Vincente Minnelli tarafından sinemaya uyarlanmıştı.

Erdem Cerrah
1992 Ağustos’unda Eskişehir’de doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu. Akşam yatmak, sabah da kalkmak bilmeyen bir insan. Çocukluğundan beri tam bir basketbolsever. Filmler ise vazgeçilmezi. Fotoğrafçılıkla ilgilenmeye başladığı şu sıralarda izlenmesi gereken filmler, okunması gereken kitaplar ve dinlenmesi gereken müzikler arasında sıkışıp kalmışlık hissini tatmakta.

Yorum yaz