Haberler

Keira Knigtley, Fransız Yazar Colette’i Canlandıracak!

The Imıtation Game, Never Let Me Go, Pirates of the Caribbean gibi filmlerle tanınan İngiliz aktris, çekimleri yakında başlayacak olan Fransız yazar Sidonie-Gabrielle Colette’in hayatını konu edecek biyografik filmde Colette’i canlandıracak.

keira knightley

 Yönetmen koltuğunda Still Alice, The Fluffer filmleriyle bildiğimiz Wash Westmoreland oturacak. Still Alice filmiyle Julianne Moore’a En İyi Kadın Oyuncu dalında Oscar kazandıran Westmoreland, filmin senaryosunu bir çok filminde beraber çalıştığı, 2015 yılında hayatını kaybeden eşi Richard Glatzer ile birlikte yazmış.

Hayatı filme konu edilecek olan yazar Colette ise 1944 yılında kaleme aldığı Gigi isimli eseriyle tanınıyor. 1948 yılında Nobel adaylığı kazanan Collette ise, gazetecilik, pandomim ve oyunculuk gibi alanlarda da çalışmalar yapmıştı. Aynı zamanda kaleme aldığı Gigi isimli eser 1958 yılında Vincente Minnelli tarafından sinemaya uyarlanmıştı.

Erdem Cerrah

Erdem Cerrah

1992 Ağustos’unda Eskişehir’de doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu. Akşam yatmak, sabah da kalkmak bilmeyen bir insan. Çocukluğundan beri tam bir basketbolsever. Filmler ise vazgeçilmezi. Fotoğrafçılıkla ilgilenmeye başladığı şu sıralarda izlenmesi gereken filmler, okunması gereken kitaplar ve dinlenmesi gereken müzikler arasında sıkışıp kalmışlık hissini tatmakta.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

SİYAD 2015'in En İyi Yabancı Filmini Seçti!

Sonraki yazı

Exit Through The Gift Shop (2010)