Bi'DünyaHaberler

“Kelebekler Özgürdür” Kerem Kobanbay’a Bir Ödül Daha Getirdi!

Başarılı tiyatro oyuncusu Kerem Kobanbay’ın Tiyatro Ak’la Kara’da rol aldığı “Kelebekler Özgürdür” adlı oyundaki performansı ikinci kez ödüllendirildi. Başarılı oyuncu, Direklerarası Seyirci Ödülleri’nde de “En İyi Erkek Oyuncu” ödülüne layık görüldü.

1447766617_IMG_8707

Tiyatro Ak’la Kara’nın kurucularından Kerem Kobanbay, rol aldığı Kelebekler Özgürdür oyunundaki performansı ile Direklerarası Seyirci Ödülleri’nde “En İyi Erkek Oyuncu” ödülünü kazandı. Oyuncu, daha evvel aynı oyundaki performansı ile Yeni Tiyatro Dergisi Ödülleri’nde “En İyi Erkek Oyuncu” seçilmişti.Kerem Kobanbay’ın doğuştan görme engelli bir karakteri canlandırdığı Kelebekler Özgürdür oyunu, Tiyatro Ak’la Kara’da ikinci sezonunda seyircinin yoğun ilgisiyle devam ediyor.

Dünyayı hiç görmemiş birinin gözünden görün…

Amerikalı yazar Leonard Gershe’in yazdığı Kelebekler Özgürdür, görme engelli bir adamın 35 yıl sonra annesinin evinden taşınıp tek başına yaşamaya başlamasını ve hayata tutunuşunu anlatıyor. Canlandırdığı doğuştan görme engelli Don Baker karakteriyle seyirciden tam not alan Kerem Kobanbay, metroda tanıştığı görme engelli bir çiftinin evine 3 ay boyunca misafir olarak oyuna hazırlandı.

1447766547_Kelebekler___zg__rd__r_Afi__

Doğuştan görme engelli olan Don Baker, 35 yaşında ilk kez kendi başına yaşamaya başlamıştır. New York’taki küçük dairesinin karşısına Jill adında bir oyuncu taşınır. Don ve Jill kısa bir süre sonra yakınlaşırlar. Jill dünyada hiç kimsenin görmek istemeyenler kadar kör olmadığını Don’dan öğrenir. Ve şimdiye kadar hiç görmediği bir dünyayı görür. Fakat bir süre sonra Don’ın annesi gelir ve onu kendi evine götürmek konusunda ısrar eder. Don bu ısrara karşı koyunca Bayan Baker, Jill’den kendisine yardımcı olmasını ister. Jill, Don’ın eve dönmesi için elinden geleni yapar. Fakat Bayan Baker, geç de olsa oğlunun artık kendi ayaklarının üzerinde durması gerektiğini anlar. Don doğumundan 35 yıl sonra, karanlık bir dünyada bile olsa yaşamaya başlamıştır.

Oyunculuk performansları ve konusuyla dikkat çeken, Murat Sarı’nın yönettiği Kelebekler Özgürdür’de Don Baker rolündeki Kerem Kobanbay’a Buket Dereoğlu, Bedia Ener ve Hakan Çeliker eşlik ediyor.

Tiyatro Ak’la Kara’nın oyun takvimine ulaşmak için:

http://www.tiyatroaklakara.com/

Gamze Gencer

Gamze Gencer

O bir LGBT sineması ve kadın filmleri oburu. 1991 İstanbul doğumlu. Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü’nden 2015 yılında mezun oldu. Reklamcılık, sinema, toplumsal cinsiyet, edebiyat, sanat tarihi ve müzik başlıca ilgi alanları. Boş zamanlarını film izleyerek, müzik dinleyerek; kitaplar, toplumsal cinsiyet konulu makaleler ve film çözümlemeleri okuyarak geçiriyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Après mai (2012)

Sonraki yazı

En Komik 101 Senaryo Seçildi!