Haberler

“Körfez” Sevilla Film Festivali’nde!

Emre Yeksan’ın ilk uzun metrajlı filmi Körfez, 3-11 Kasım 2017 tarihleri arasında gerçekleşecek olan Sevilla Film Festivali’nin “Yeni Dalgalar” bölümünde gösterilecek.

Dünya prömiyerini Eylül ayında Venedik Film Festivali‘nde yapan Körfez, Türkiye prömiyerini yaptığı 24. Uluslararası Adana Film Festivali‘nden Jüri Özel Ödülü’yle dönmüştü. Bu hafta 25. Hamburg Film Festivali’nde ise Almanya prömiyerini yapıyor.

3-11 Kasım 2017 tarihleri arasında da Sevilla Film Festivali‘nde gösterilecek filmin, gösterileceği bölüm olan “Yeni Dalgalar” bölümü festivalin temel kimliğini yansıtırken, çağdaş Avrupa sinemasından özgün bakış açısı içeren yeni yetenekleri bir araya getirmeyi hedefliyor.

Yakında Başka Sinema dağıtımıyla vizyona girecek olan film, yıllar sonra ailesinin yanına İzmir’e geri dönen 30’lu yaşlarında, yeni boşanmış Selim’in hikâyesini şehri yaşanamaz hale getiren bir çevre felaketi üzerinden anlatıyor. Ulaş Tuna Astepe’nin başrolünde olduğu filmin oyuncu kadrosunda Ahmet Melih Yılmaz, Serpil Gül, Müfit Kayacan, Cem Zeynel Kılıç, Damla Ardal ve Merve Dizdar yer alıyor.

Körfez, Mimar Sinan ve Sorbonne üniversitelerinde sinema eğitimi alan ve uluslararası festivallerde gösterilen Unutma Beni İstanbul ve Sesime Gel gibi filmlerde yapımcılık yapmış olan Emre Yeksan’ın yazıp yönettiği ilk uzun metrajlı film olma özelliğini de taşıyor. Körfez’in senaryosunda yönetmen Yeksan’la birlikte, kendi kuşağının en önemli yazarlarından Ahmet Büke’nin de imzası var.

Erdem Cerrah

Erdem Cerrah

1992 Ağustos’unda Eskişehir’de doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu. Akşam yatmak, sabah da kalkmak bilmeyen bir insan. Çocukluğundan beri tam bir basketbolsever. Filmler ise vazgeçilmezi. Fotoğrafçılıkla ilgilenmeye başladığı şu sıralarda izlenmesi gereken filmler, okunması gereken kitaplar ve dinlenmesi gereken müzikler arasında sıkışıp kalmışlık hissini tatmakta.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
Önceki yazı

Beyoğlu Sineması'nda Yeniden Doğuyor: Ulusal Yarışma!

Sonraki yazı

Mardin’de Şimdi Sinema Zamanı