Haberler

“Küçük Ev” Film Oluyor!

Paramount, televizyon dizisi Little House on the Prairie’ i (Küçük Ev) filme çekecek.

little-house-on-the-prairie-old-ftr

1974 yılından 1983 yılına dek tam on sezon boyunca yayınlanan ve Laura Ingalls Wilder‘in kitaplarından uyarlamış olan dizi, 19. yüzyılda Minesota eyaletinde yaşayan bir ailenin hayatının, küçük kızlarının günlüklerinden öğrendiğimiz maceralarından oluşuyor. Geçen yıl, Sony’nin üst yönetiminin değişmesi sonucu rafa kalkan 45 milyon dolar bütçeli projeyi, bu yıl Paramount stüdyoları devraldı.

Yönetmenliğini Sean Durkin‘in (Sundance’de çok beğenilen Martha Marcy May Marlene filminin de yönetmeni) üstleneceği  Little House on the Prairie filminin senaryosu Abi Morgan tarafından yazılacak.

Orijinal dizinin başrollerinde 1991 yılında ölen Michael Landon ile Melissa Gilbert rol alıyordu. Ayrıca Anne Archer, James Cromwell ve Sean Penn gibi pek çok ünlü oyuncu da diziye konuk oyuncu olarak katılmıştı.

Manolya Akdemir

Manolya Akdemir

Almanya'da doğdu, Aydın'da büyüdü, Antalya'da okudu. Şimdi ise İstanbul'da okumaya devam etmekte. Bu kısa ve karışık hayatı içinde en çok zevk aldığı şey önce sinema alanında sonra da diğer kültür-sanat dallarında kendini geliştirmek oldu. Öğrenmenin kutsallığına ve sonsuzluğuna inanıyor. Şimdilerde ise şu ana kadarki birikimini diğer fillerle paylaşmayı amaçlıyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Sundance Film Festivali'nde Parlayan İki Filmin Hakları Satın Alındı

Sonraki yazı

15. !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali Programı Açıklandı!