Haberler

‘Man Down’ Gişede Şoka Uğradı!

İngiltere’deki açılış haftasında tek bilet satarak tarihe geçen Man Down filmini sinema salonlarında sadece 3 kişi izledi.

2008’deki Indiana Jones filmi ve Transformers serisindeki rolüyle oyunculuk kariyerinde çıkışa geçmesinin ardından, şarkıcı Sia‘nın klibindeki performansı, protesto gösterileri ve özellikle Lars Von Trier‘in yönettiği Nymphomaniac filmindeki rolüyle de tanınan yetenekli oyuncu Shia LeBouf‘un başrolünde olduğu filmin gişede yaşadığı başarısızlık şaşkınlığa neden oldu.

30 yaşındaki oyuncunun Irak Savaşı’nın ardından evine dönen genç bir adamı canlandırdığı ve kendisine Kate Mara, Jai Courtney, Gary Oldman gibi isimlerin eşlik ettiği Man Down‘ın yönetmen koltuğunda ise Dito Montiel oturuyor.

2 Aralık’ta ABD’de vizyona giren film, olumsuz eleştiriler almasına rağmen az kopyayla gösterime girip $454,490’lık bir gişe yapmıştı.

Film için The Hollywood Reporter‘a konuşan sinema müdürü, daha önce böyle bir durumun yaşanmadığını söyleyerek filmin bir hafta sonra gösteriminin sonlandırılacağını belirtti. Bu durumun yaşanmasında, İngiltere’de sınırlı sayıda sinema salonunda gösterime girmesi ve dijital platformlara aynı anda çıkması gösteriliyor.

Ahmet Ceylan
Haziran 1986’da dünyaya geldi. Kitaplar okudu. Filmler izledi. Kameramanlık yaptı. Video kurgu konusunu biraz kurcaladı. Gazetecilik yaptı. Kâh muhabirlik kâh röportaj yaptı. Biraz fotoğraf çekmişliği de var. Yıllarca haber editörlüğü yaptı. Sinema-TV hayaliydi, olmayınca Radyo-TV Yayımcılığı bitirdi. Yetmedi, Türk Dili ve Edebiyatı mezunu oldu. Eğitim mi medya mı dediğinizde odadan kaçıyor.

Yorum yaz