Haberler

Gelecek-Gelmeyecek Derken Geliyor: T2 Trainspotting’e Yeni Vizyon Tarihi

Renton (Ewan McGregor), Spud (Ewan Bremner), Sick Boy (Jonny Lee Miller) ve Begbie (Robert Carlyle), 20 yıl kadar yaşlanmış olsalar da yeniden Danny Boyle’un kamerasının karşısında bizlerle buluşuyor.

Yazar Irvine Welsh’in 1996 yılında yayınladığı kült romanı Trainspotting beyaz perdeye uyarlandığında kitabın edebiyat dünyasında yarattığı etkinin bir benzerini de sinemada yaratmıştı. Sinemaseverlerin son 10 yıldır devamının çekileceği haberleriyle meraklandığı, nihayet bu yıl tamamlandı.

Şimdi ise merakla beklenen devam filmi “T2 Trainspotting” geliyor. İngiltere’de Ocak ayında ABD’de ise Mart’ta gösterime giren devam filmi hakkında Türkiye’de gösterime girmeyeceğine dair söylentiler çıkmasına rağmen filmin yeni vizyon tarihi belli oldu. Daha önce 3 Mart 2017 olarak duyurulan ancak salonlarda gösterilmeyen filmin vizyon tarihi değişti. Film, 5 Mayıs‘ta vizyona girecek.

Filmin Konusu:

Mark Renton “evim” diyebileceği tek yere geri dönüyor ve eski arkadaşları Spud, Sick Boy ve Beggie ile bir araya geliyor. Gerisi ise, aşk, korku, nefret, pişmanlık, intikam, dostluk, üzüntü ve eğlenceyle dolu bir karmaşaya dönüşüyor.

Kötü madde kullanımının yıkıcı etkilerini gösteren ilk filminin ardından yine aynısını yapması beklenen film 5 Mayıs’ta sinemalarda.

Ahmet Ceylan
Haziran 1986’da dünyaya geldi. Kitaplar okudu. Filmler izledi. Kameramanlık yaptı. Video kurgu konusunu biraz kurcaladı. Gazetecilik yaptı. Kâh muhabirlik kâh röportaj yaptı. Biraz fotoğraf çekmişliği de var. Yıllarca haber editörlüğü yaptı. Sinema-TV hayaliydi, olmayınca Radyo-TV Yayımcılığı bitirdi. Yetmedi, Türk Dili ve Edebiyatı mezunu oldu. Eğitim mi medya mı dediğinizde odadan kaçıyor.

Yorum yaz