KomediRomantikSinema Odaları

Man Up (2015)

Fil'm Hafızası Puanı: 7,00 1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan6 Puan7 Puan8 Puan9 Puan10 Puan
Loading...

man_up_xlgGünümüz Londra’sında geçen, masalsı olmayan bir aşk hikayesi Man Up. Hayatın tam orta yerinde, yanlış anlaşılmalar silsilesi üzerinden yolları kesişen iki insanın neredeyse gerçek zamanlı bir gününe şahit oluyoruz. Çöpçatan usulü bir buluşmanın kaderin cilvesi olarak aksaması sonucu Jack (Simon Pegg) ve Jessica (Ophelia Lovibond) tanışırlar. Jack’in buluştuğu kızın aslında Jessica değil de Nancy(Lake Bell) olduğunu anlaması biraz zaman alsa da olaylar ve hisler tam bu noktadan sonra iyice karmaşıklaşıp eğlenceli bir hâle döner. İşin içine giren takıntılı platonik aşık, eski eş ve sevgilisi bu ikilinin birbirlerinin en kırılgan ve en doğal hâllerine tanıklık etmesine adeta yardımcı olurlar.

Kahramanlarımız Shaun of Dead‘ten (2004) tanıdığımız Simon Pegg ve How To Make It In America‘da (2010) karşımıza çıkmış olan Lake Bell; klişe ideal çift tanımının çok ötesinde biraz yaralı, biraz özgüvensiz, biraz komik ve en önemlisi samimi karakterler olarak bir buçuk saatlik modern zamanlar romantik komedisinin içine seyirciyi çekmeyi başarıyorlar. Gerek müzikleri ile gerekse kahkaha attıran İngiliz mizahıyla, son yıllarda türünün öne çıkan yapımları arasında yer alacağı kesin.

 

Filmin Künyesi:

Yönetmen: Ben Palmer

Oyuncular: Simon Pegg, Lake Bell, Sharon Horgan, Rory Kinnear, Ophelia Lovibond

Duygu Dedeoğlu

Duygu Dedeoğlu

83' Haziran'ında doğdu. Anadolu Üniversitesi, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkiler Bölümü'nü bitirdi. Fotoğraf ve sinema sevgisinin verdiği enerji ve iştah ile hep daha çok öğrenmek daha çok araştırmak istiyor. Film izlemenin bireyin estetik anlayışının gelişmesinde önemli rol oynadığını düşünüyor. Şu aralar İtalyan Sineması'nda kaybolmuş durumda. İleride sinematografi ile ilgili eğitim alma arzusunda. Gündeminde her daim bir tutam kedi bir tutam seyahat bir tutam müzik var.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Perdeye Yansıyan Rüyalar: Hikâyesi Bilinç Sınırlarını Aşan 11 Modern Film

Sonraki yazı

Sinemada Akımlar 4: Şiirsel Gerçekçi Filmler