DramaKomediSinema Odaları

Me and Earl and the Dying Girl (2015)

Fil'm Hafızası Puanı: 8,75 1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan6 Puan7 Puan8 Puan9 Puan10 Puan
Loading...

MeandEarlandTheDyingGirl_afisLise arkadaşlarıyla pek anlaşamayan Greg (Thomas Mann), zamanının çoğunu arkadaşı Earl’le (RJ Cyler) birlikte film izleyerek ve klasik filmlerin parodilerini çekerek geçirir. Film, Greg’in kanser teşhisi konan sınıf arkadaşı Rachel’la (Olivia Cooke) arkadaşlık etmeye başlamasıyla değişen yaşamını ve yakın ilişkiler kurmayı öğrenmesini, ergenlik dönemine ilişkin zorluklarla birlikte trajikomik şekilde anlatır. Özellikle Greg ve Earl’ün kült filmlerden ilhamla yaptıkları çekimlerle güldüren film, Rachel ve Greg’in ilişkisiyle de izleyiciyi hüzünlendirir. Filmin senaryosu, Jesse Andrews’in 2012’de çıkan aynı adlı kitabından uyarlanarak yazılmıştır.

Ülkemizde Filmekimi 2015’te gösterilen Me and Earl and The Dying Girl, dünya prömiyerini 2015 Sundance’te yaptı. Film, Sundance’te Dramatik kategoride hem Jüri Büyük Ödülü’nün, hem de İzleyici Ödülü’nün sahibi oldu.

Filmin yönetmeni Alfonso Gomez-Rejon, daha çok televizyon ve reklam yapımlarıyla adını duyurmuş bir isim. Me and Earl and The Dying Girl, Rejon’un yönetmenliğini yaptığı ikinci uzun metraj filmidir.

Filmin Künyesi

Yönetmen: Alfonso Gomez-Rajon
Oyuncular: Thomas Mann, RJ Cyler, Olivia Cooke, Nick Offerman, Connie Britton, Molly Shannon
Seçil Karagülle

Seçil Karagülle

11 Ekim 1985’te İstanbul’da doğdu. 2008’de Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliğinden mezun oldu. Mühendisliğe hiçbir zaman yakın hissetmese de IT’den kopmayı hiç başaramadı. Boş sinema salonunda film izlemeyi ve film üzerine saatlerce konuşmayı çok seviyor. Ülke gündeminden sıkıldıkça filmler üzerine düşüncelerini kendi blog’unda da yazıyor. Asghar Farhadi ne yapsa seveceğine inanıyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Bir Sahne: No Merci-İstemem Eksik Olsun!

Sonraki yazı

2000’ler Türkiye’sinden İlgi Çekici 15 Dönem Filmi