Haberler

Mustang En İyi Film Adaylığı Kazandı!

Avrupa Film Akademisi, 28’inci Avrupa Film Ödülleri’nin adaylarını bu hafta sonu açıkladı. Deniz Gamze Ergüven‘in yönettiği ve Fransa’nın yabancı dilde Oscar adayı seçilen Mustang filmi, Avrupa’nın Oscar’ları olarak nitelendirilen Avrupa Film Ödülleri’nde En İyi Film Ödülü ve Keşif Ödülü‘ne aday gösterildi.

366334

Mustang, En İyi Film kategorisinde İnsanları Seyreden Güvercin, İnatçılar, The Lobster, Victoria ve Gençlik gibi Filmekimi’nde izleme şansı bulduğumuz ödüllü filmlerle yarışacak.

31 Avrupa ülkesini kapsayan, 2015’in En İyi 52 filmi listesine giren yapımlar, Avrupa Film Akademisi’ne üye 3000’in üzerinde yönetmen, oyuncu ve senaristin oyları ile belirleniyor.Ödül töreni 12 Aralık 2015 tarihinde, Berlin’de yapılacak.

 

 

Manolya Akdemir

Manolya Akdemir

Almanya'da doğdu, Aydın'da büyüdü, Antalya'da okudu. Şimdi ise İstanbul'da okumaya devam etmekte. Bu kısa ve karışık hayatı içinde en çok zevk aldığı şey önce sinema alanında sonra da diğer kültür-sanat dallarında kendini geliştirmek oldu. Öğrenmenin kutsallığına ve sonsuzluğuna inanıyor. Şimdilerde ise şu ana kadarki birikimini diğer fillerle paylaşmayı amaçlıyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali 20 İl/İlçede Eş Zamanlı Olarak Başlıyor!

Sonraki yazı

“Yaşam Boyu Onur Ödülü” ve “Yıldırım Önal Anı Ödülü” Sahipleri Belli Oldu