Haberler

Oscar Ödül Töreni’nde Uzun Teşekkür Konuşmaları Sona Eriyor!

Bu yıl 88. kez yapılacak Oscar ödül töreninin organizatörleri, adayların sıkıcı teşekkür konuşmalarından kaçınmak için yeni bir çözüm ortaya koydu. Buna göre bundan sonra dakikalar süren ödül konuşmaları yasaklanacak.

1424452895-ae1e0e671cc4b611724db262ea1cfacc-1366x931

Gwyneth Paltrow

Ödül alan sanatçıların törende dakikalar süren meşhur konuşmaları son buluyor. Bundan sonra adaylar törenden önce ödülü alırlarsa teşekkür etmek isteyecekleri kişilerin isimlerini yazılı bir şekilde Akademi’ye verecek. Aday ödülü alıp sahneye çıktığı sırada arka plana teşekkür ettiği kişilerin isimleri yansıtılacak. Bu kuralla birlikte artık her adaya sadece 45 saniye konuşma süresi tanınacak.

Teşekkür listesinin ekrana yansıtılması sayesinde ödül alan oyuncuların kendilerine verilen 45 saniyeyi akıllarından geçenleri söylemeye ayırabileceklerini belirten akademi yöneticileri, aynı zamanda hiç kimsenin de annesiyle babasına teşekkür etmeyi unutmayacağını belirtti.

Dünya basınında yankı uyandıran bu yeni kurala organizatörlerden hızlıca açıklama getirildi. Buna göre sahneye çıkan her aday konuşmasını uzattığı için program akışında aksaklıklar yaşanabiliyordu. Program akışını düzene sokmayı hedefleyen organizatörler yeni kuralın amaçlarını “Ödül töreninde Oscar Ödülü’ne konsantre olunmasını istiyoruz. Ayrıca sahneye çıkınca heyecandan bazı kişilerin isimleri unutulabiliyor. Bu yeni düzenlemeyle birlikte adaylar sahneye çıkmadan önce rahat bir şekilde teşekkür etmek istedikleri kişilerin isimlerini derleyip toplayabilir.” diye ifade etti.

Chris Rock’ın sunacağı 88. Oscar Ödül Töreni 28 Şubat 2016 Pazar gecesi gerçekleşecek.

Manolya Akdemir

Manolya Akdemir

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

12 Şubat'ta Vizyonda!

Sonraki yazı

Yorgos Lanthimos'tan İki Yeni Film!