Haberler

Yorgos Lanthimos’tan İki Yeni Film!


En son 2015’in en çok konuşulan filmlerinden biri olan The Lobster’la karşımıza çıkan Yunan yönetmen Yorgos Lanthimos, iki yeni filmle birden kısa zaman sonra beyazperde ile buluşacak.

Yorgos Lanthimos, Rachel Weisz, Colin Farrell, Lea Seydoux, Jessica Barden

Yorgos Lanthimos, Rachel Weisz, Colin Farrell, Lea Seydoux, Jessica Barden

Dogtooth, Alpeis, The Lobster gibi filmleri ile tanınan yönetmen Yorgos Lanthimos, yeni filmi The Favorite’ı çekerken bir yandan da bir sonraki filminin senaryosunu yazıyor ve hazırlıklarını sürdürüyor.

The Favorite ile bir dönem draması çekecek olan Lanthimos, başrolleri Olivia Colman, Emma Stone ve Rachel Weisz’a vermişti. 1700’lü yıllar İngiltere’sinde geçecek film, Kraliçe Anne zamanında geçen iktidar entrikalarını anlatacak ve 2017’de gösterime girecek.

Diğer Yorgos Lanthimos projesi ise, oyuncu kadrosunun şimdilik kesinleşmediği The Killing Of A Sacred Deer. Senaryosunu da Lanthimos’un yazacağı filmde, bir genç adamın intikam arayışını ve doktor bir babanın ailesini korumaya çalışmasını doğaüstü bir arka plan üzerinden izleyeceğiz. Senaryosunu Dogtooth, Alpeis ve The Lobster’da olduğu gibi Efthymis Filippou’nun yazacağı filmin yapımcılığını Element Pictures ve Film4 üstlenecek.

The Killing Of A Sacred Deer, The Favourite’ın ardından vizyona girecek.

Manolya Akdemir

Manolya Akdemir

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Oscar Ödül Töreni'nde Uzun Teşekkür Konuşmaları Sona Eriyor!

Sonraki yazı

Waterloo (1970)