Fil'm Hafızası
Haberler

Paweł Pawlikowski’nin Son Filmi Cold War’dan Fragman Yayınlandı

Paweł Pawlikowski’nin Son Filmi Cold War’dan Fragman Yayınlandı

 

Prömiyerini 71.Cannes Film Festivali’nde yapan ve En İyi Yönetmen Ödülünü kazanan Cold War ‘dan (Zimna Wojna) fragman yayınlandı.

Uluslararası arenada 2004 yılında çektiği filmi My Summer Of Love’la tanınmaya başlayan Polonyalı Yönetmen Paweł Pawlikowski 2011 yapımı filmi Gizemli Kadın ile gözleri üstüne çekmeyi başarmış; eleştirmenlerden oldukça iyi yorumlar almıştır. 2013 yapımı IDA’yla ise o yıla damgasını vurmuş; BAFTA ödülünü ve Yabancı Dilde En İyi Film Oscar’ını kazanmayı başarmıştır.

Polonya, Fransa ve İngiltere ortak yapımı olan filmin senaryosu Janusz Glowacki ve Piotr Borkowski‘ye ait. Film Soğuk Savaş yıllarında yaşanan tutkulu ve imkansız bir aşk hikayesini konu ediniyor. 1950’li yıllarda Soğuk Savaş Dönemi’nde Polonya, Berlin, Yugoslavya ve Paris’i görebileceğimiz film siyah beyaz çekilmesiyle merakımızı iyice artırıyor. Oyuncu kadrosunda Agata Kulesza,Tomasz Kot ve Joanna Kulig yer alıyor.

Cold War önümüzdeki aylarda Başka Sinema dağıtımcılığı ile Türkiye’de vizyon şansı bulacak.

 

 

Ekin Taneri
1991 Şubat’ında Ankara’da doğdu. Bilkent Üniversitesi İletişim ve Tasarım Bölümü mezunu. Uykusuz gecelerin insanı. Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Sanat ve Tasarım yüksek lisansı ile cebelleşmekte. Hayata kadraj arkasından bakmayı sever. Robert Mapplethorpe ile özel bir bağı var. Çocukluğundan beri filmlere karşı özel bir tutku duyuyor. Şu sıralar part time reklamcı, part time ninja olarak hayatını sürdürüyor.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir