Haberler

Pınar Öğün’ün İlk Kısa Filmi Cannes’da!

Pınar Öğün’ün yönetmenliğini yaptığı, senaryosunu Meltem Arıkan’ın yazdığı Exhibit / Sergi isimli kısa film, Cannes Film Festivali’nde gösterime kabul edildi.

558239282

Yapımcılığını Üstün Çanga ve Pınar Öğün üstlendiği filmde Pınar Öğün ile birlikte Julia Farrington, Mark Vernon Thomas ve Melin Edomwonyi gibi isimler yer alıyor. Filmin müzikleri ise Evrim Demirel tarafından düzenlendi.

Exhibit, 69. Cannes Film Festivali’nin Short Film Corner Bölümü‘nde gösterilecek.

55c46e792b015dadb4002100

Film hakkında T24’e konuşan Öğün, film hakkında şunları söyledi: “Zifiri bir karanlığın içinde bir sanatçının üç adet enstelasyonun olduğu bir sergi alanı Exhibit. Üç adam yüzlerinde Venedik maskesi ile havada asılı Barok çerçevelerin arkasında izleyicisini beklemektedir. İki kadın bu sergiyi gezmektedir. Belki de ilk kez çerçeve dışında kalmıştır kadınlar ve obje bu kez adamlardır.  Çerçevelerin dışında özgür kalan kadınlar bir adam seçmenin sorumluluğunu alırlar mı, yoksa adamın gözünden kendilerini bildikleri yöntemle çerçeveye mi sokmaya çalışırlar? Exhibit aslında mum ışığında süregelen bu serüvenin belirsiz karanlığıdır.

Filmin fragmanı:

 

Manolya Akdemir

Manolya Akdemir

Almanya'da doğdu, Aydın'da büyüdü, Antalya'da okudu. Şimdi ise İstanbul'da okumaya devam etmekte. Bu kısa ve karışık hayatı içinde en çok zevk aldığı şey önce sinema alanında sonra da diğer kültür-sanat dallarında kendini geliştirmek oldu. Öğrenmenin kutsallığına ve sonsuzluğuna inanıyor. Şimdilerde ise şu ana kadarki birikimini diğer fillerle paylaşmayı amaçlıyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

İstanbul Modern’de Kadınlar Gününe Özel Program

Sonraki yazı

Buz Devri'nin 5. Filminden Yeni Fragman