Haberler

Rıdley Scott Matt Damon ve Ben Affleck’i yeniden bir araya getiriyor

Son film projesi The Last Duel için hazırlıklara başlayan Ridley Scott, filminde Matt Damon ve Ben Affleck‘in oynayacağını açıkladı.

Eric Jager imzalı The Last Duel: A True Story Of Trial By Combat In Medieval France isimli kitaptan uyarlanacak film 14. yüzyılda Fransa’da geçiyor. Askerden dönen bir adam, eşinin yakın arkadaşı tarafından tecavüze uğradığını öğrenince intikam almak için harekete geçer. Kadına kimse inanmaz ve eşi, arkadaşıyla yasal olarak ölümüne bir düello yapmak için Fransa Kralı’nın önüne çıkar.

The Last Duel‘da rol alacak olan Affleck ve Damon filmin senaryosuna da imza atacak. İkili, 1997 yapımı Good Will Hunting ile En İyi Orijinal Senaryo Oscarı’nı kazanmışlardı. Senaryoda ikiliye Can You Ever Forgive Me? ve Enough Said filmlerinin senaristliğini yapan Nicole Holofcener da eşlik edecek.

 

İrem Naz Güvel
1990 yılında İstanbul’da doğdu. Kadir Has Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümü mezunu. Küçükken tiyatrocu olacağım diye tutturdu. Bu alanda faaliyetlerini sürdürürken yönünü sinemaya çevirdi ve önünü alamadı. İş hayatında 1 kanal ve 2 yayınevi bulundurarak editörlük yapıyor. Buffy the Vampire Slayer hastası ve hakkında 7/24 konuşma potansiyeline sahip.

Yorum yaz