Bi'DünyaHaberler

SALT Beyoğlu’nda Elektronik Müzik Günleri!

Ömer Sarıgedik’in ilk kapsamlı solo elektronik performansı, Katsuhiro Otomo’nun 1988 yapımı Akira filminin ana karakterinden esinle post-geleneksel ile IDM türleri arasında distopik bir gezintiyi anlatır. Tetsuo karakteriyle birebir bağlantı kuran Sarıgedik, bunu duysal ve görsel bir eksende dinleyiciyle paylaşır. Performans, Sarıgedik’in yakında yayımlanacak olan üçüncü albümünden izler de taşımaktadır.

Foto-Photo_Yunus Dolen_2012

Ömer Sarıgedik 2005’ten bu yana tiyatrolar, güncel sanat mecraları ve duysal-görsel medya kanallarında ses tasarımı çalışmaları yürütüyor; noise, IDM, glitch, abstract ve karakteristik sesini oluşturan sampling gibi alt türleri kullanarak DJ set ve radyo programlarına devam ediyor. İlk albümü 2011’de Müzik Hayvanı etiketiyle çıkan, ikinci albümü yine aynı plak şirketinden remix olarak yayımlanan Sarıgedik, kendi elektronik müzik işlerini “oemr” adı altında sürdürüyor. Ayrıca, EP formatındaki işleri ve ikinci albümleri Japonya’da yayımlanan Yakaza Ensemble adlı grubuyla “new world music” türü altında çalışıyor.

Girişin ücretsiz olduğu Elektronik Müzik Günleri Ömer Sarıgedik “Tetsuo” etkinliği 1 Ekim, 19.00 SALT Beyoğlu, Açık Sinema’da gerçekleşecektir.

 

Fil'm Hafızası

Fil'm Hafızası

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Filmekimi 2014 Film Önerileri

Sonraki yazı

II Divo: La spettacolare vita di Giulio Andreotti (2008)