Haberler

The Savages’in Yönetmeninden Yeni Çıkış, Private Life

Tamara Jenkins’in kendisinin yazıp yönettiği son filmi The Savages’in üstünden tam 10 yıl geçti. 2008’de Academy, Golden Globe ve Spirit Ödülleri gibi büyük arenalarda En İyi Senaryo dalında aday gösterilen The Savages, Laura Linney ve Philip Seymour Hoffman’nın güçlü oyunculukları ile çok konuşulmuştu. Jenkins sessizliğini Netflix’in kanatları altında çekimlerine başladığı Private Life ile bozuyor.

Filmin basına verilen sinopsisi şöyle, Richard ve Rachel’in kısırlık problemi yüzünden sarsılan bir evlilikleri, evlatlık edinme merkezlerinin başvuru kağıtlarıyla dolu bir hayatları vardır. Üniversiteden atılan genç yiğenleri Sadie, onlara taşıyıcı anne olma teklifi ile geldiğinde evlilikleri de hayatları da değişmeye başlar. The Savages filminde de bir aile dramasını beyaz perdeye yansıtmayı tercih eden Jenkins’in uzun bir aradan sonraki sinopsis tercihi pek şaşırtıcı değil. En son filminden bu yana geçen on yılda fazlasıyla işlenen bu konuyu kendine has görsel dili ile nasıl yorumlayacağını 2017’nin sonlarına doğru izleyip göreceğiz.

Netflix tarafından finanse edilen Private Life’ın oyuncu kadrosunda Sideways, American Splendor ve The Illusionist’ten tanıdığımız Paul Giamatti’ye başrolde Kathryn Hahn eşlik edecek. Yan rolleri ise Molly Shannon ve John Carroll Lynch paylaşacak.

 

 

Çisel Bozar

Çisel Bozar

1993 doğumlu ve Kadıköylü. Kimya ile geçen lisans hayatını diplomayı aldığı an terk etti. Şu an Kadir Has Üniversitesi’nde Sinema ve Televizyon yüksek lisans yapıyor. Yazar ve çeker. Angelopoulos'u çok sever.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Beklenen Film The Dark Tower'dan Afiş Geldi!

Sonraki yazı

Yeni Dalganın Kadın Yönetmeni, Agnes Varda Söyleşisi