Bi'DünyaHaberler

Seyyah Oscar

Oscar-The-Traveler-1

Kimimiz bulunduğu ilden dışarı çıkamayacak kadar hareketsiz olabiliyorken dünya üzerinde kimi canlılar var ki fersah fersah dünyayı dolaşıyor. Sahibi tarafından Güney Afrika’da köpek barınaklarının birinden sahiplenilen sevgili Oscar, dünyanın en meşhur noktalarına seyahat ediyor ve ve kendisinin bu anları da eğlenceli fotoğraflarla ölümsüzleştiriliyor.

Oscar-The-Traveler-2

Oscar’ı sahiplenen Joanne Lefson barınaklardaki sahipsiz hayvanlara dikkat çekmek, haberdar olmayanlara ise ilham vermek amacıyla 2009 yılında tanımalanın tam anlamıyla evini satıp bu projeyi hayata geçiriyor ve başlıyor Oscar ile dünyayı gezmeye. 5 kıta ve toplamda 29 ülkeyi kapsayan bu gezi kapsamında bulundukları yerdeki barınakları da ziyaret ediyorlar.

Oscar-The-Traveler-3

Oscar-The-Traveler-4

Oscar-The-Traveler-5

Oscar-The-Traveler-6

Oscar-The-Traveler-7

Oscar-The-Traveler-8

Oscar-The-Traveler-9

Oscar-The-Traveler-10

Oscar’ın maceralarının amacına ve detaylarına “Oscar’s World Woof Tour” adıyla oluşturulan websitesinden ulaşabilirsin. Kendimize Allah’ın çomarı hem sosyal sorumluluk projesine katkıda bulunsun hem de dünyayı gezsin, sen otur rahatına bak dememek için ne yapıyoruz hemen harekete geçiyoruz.

 

Daha fazlası “Dünya Kaç Bucak ?“ta!

 

Duygu Dedeoğlu

Duygu Dedeoğlu

83' Haziran'ında doğdu. Anadolu Üniversitesi, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkiler Bölümü'nü bitirdi. Fotoğraf ve sinema sevgisinin verdiği enerji ve iştah ile hep daha çok öğrenmek daha çok araştırmak istiyor. Film izlemenin bireyin estetik anlayışının gelişmesinde önemli rol oynadığını düşünüyor. Şu aralar İtalyan Sineması'nda kaybolmuş durumda. İleride sinematografi ile ilgili eğitim alma arzusunda. Gündeminde her daim bir tutam kedi bir tutam seyahat bir tutam müzik var.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
Önceki yazı

Selah Sue 17 Aralık'ta Babylon Bomonti'de!

Sonraki yazı

Mutfak ve İtiraflar 23-27 Aralık'ta Zorlu PSM'de!