Bi'DünyaHaberler

Mutfak ve İtiraflar 23-27 Aralık’ta Zorlu PSM’de!

İstanbul Kültür Sanat Vakfı 23-27 Aralık 2015 tarihleri arasında Les 7 Doigts de la Main (Yedi Parmak) topluluğunun akrobasiyi ve dansı mutfağa taşıdığı projesi Mutfak ve İtiraflar’a ev sahipliği yapıyor. Sahnelendiği her yerde büyük beğeni toplayan gösteri, Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nin mekân sponsorluğunda, toplam 6 gösteriyle izleyicisiyle buluşacak.

mutfak

Mutfak ve İtiraflar, her şeyi ile kullanıma hazır büyük bir mutfak dekoru içinde dokunma, tat ve koku gibi duyuları ele alarak çocukluk anıları, ikili ilişkiler ve aile geleneklerini kendi sanatsal yorumlarıyla harmanlayarak seyirciye 90 dakika süresince enerjik ve zengin bir ziyafet sunuyor. Akrobatik koreografileriyle dikkatleri üzerine çeken Les 7 Doigts de la Main (Yedi Parmak) topluluğunun 9 akrobat/dansçısı tarafından sahnelenen Mutfak ve İtiraflar yürekleri hoplatan akrobasi hareketleriyle, kendi besteledikleri müzikler ve de sessiz anlar eşliğinde, hayallerini, deneyimlerini, kökenlerini ve hayat hikâyelerini izleyicilere aktarıyor.

Sirk, dans, tiyatro, müzik ve yemeğin eşsiz uyumunun sergilendiği Mutfak ve İtiraflar izleyenlere benzersiz bir sahne deneyimi yaşatacak. Gösterinin koreografisi, topluluğun sanat yönetmenleri ve aynı zamanda kurucuları olan Shana Carroll ve Sébastian Soldevila’ya ait. Shana ve Sébastian aynı zamanda 2008 yılında Cirque du Soleil’in Quebec 400. yıl gösterisinin koreografisini de hazırlamış ve sahneledikleri koreografi övgüler almıştı. Gösteri için hazırlanmış özgün müziklerin yanı sıra, tanıdığımız ve sevdiğimiz müziklerin farklı yorumları da gösteriye eşlik ediyor. İstanbul’dan önce Almanya, İsveç, Fransa, İtalya, Avusturya, İspanya gibi ülkelerde de sahne alan ve 2014 yılında Montreal’de CINARS Bienali’nin açılış gösterisi olan Mutfak ve İtiraflar ile gittikleri bütün şehirlerde kapalı gişe oynayan topluluk izleyicinin büyük beğenisini kazandı.

Topluluk 2006 yılından bu yana pek çok ödül alarak adından söz ettirdi. Sahneledikleri akrobatik performanslar ile harikalar yaratan ekip, 2008 yılında “Governer General’s Performing Arts Awards”, 2012 yılında ise Off Broadway Alliance ödüllerini aldı. Mondial du Cirque de Demain’den (Geleceğin Sirki Dünya Festivali) çeşitli yıllarda 4 altın madalya kazandı. Les 7 Doigts de la Main (Yedi Parmak), 12 yılda 11 farklı gösterisini, 40 ülke ve 350 şehirde seyirciyle buluşturdu.

IMG_2434-1-Large

2002 yılında kurulan ve Le Monde tarafından dünyanın en ünlü sirk topluluklarından biri olarak gösterilen Kanadalı topluluğun temel kuruluş amacı sirk sanatını geniş kitlelerle buluşturmak. Topluluğun 7 kurucusu Isabelle Chassé, Shana Carroll, Patrick Léonard, Faon Shane, Gypsy Snider, Sébastien Soldevila ve Samuel Tétreault da birbirinden farklı yetenek, deneyim ve özelliklerini ortak sanatsal hedefleri doğrultusunda bir araya getiriyor.

Biletleri 3 Ekim Cumartesi günü , Biletix satış kanallarından her gün ve hizmet bedeli olmadan ana gişe İKSV’den Pazar hariç her gün 10.00-18.00 saatleri arasında temin edilebilir olan gösteri, Lale Kart sahipleri için 30 Eylül Çarşamba (Siyah-Beyaz Lale üyeleri), 1 Ekim Perşembe ve 2 Ekim Cuma (Kırmızı – Sarı Lale üyeleri) indirimli ön satışta olacak. Lale Kart sahipleri biletlerini %25’e varan özel indirimlerle alabilirler.

Gonca Gengonul

Gonca Gengonul

Gonca 1985 İstanbul doğumlu. Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümü'nden 2008'de mezun oldu ve bankacılıkla başlayan kariyerine şimdilerde telekomünikasyon sektöründe Risk Yöneticisi olarak devam ediyor. Seyahat etmeyi ve spor yapmayı hayatının olmazsa olmazı sayar. Kitaplar ve sinema, çok sevdiği yeni insanlar tanıma arzusunu besler. Ve artık bütün bunların yanında bir sosyal medya filidir.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Seyyah Oscar

Sonraki yazı

“En İyi 10 Kısa Film” Jüri Önünde!