Bi'DünyaHaberler

Sinematografi : L’Avventura

Lavventura 1

Lavventura 2

 

Lavventura 3

 

Lavventura 4

 

Lavventura 5

 

Filmi güzel yapan birçok önemli unsurun içinden sinematografi benim için hep başı çekmiştir. Konuyu daha bir vurucu yapan, görsel hafızalarımıza kazıyan fotoğraf tadında planlar..1960 yapımı L’Avventura da beni bu anlamdaki mükemmelliği ile etkileyen filmlerden biri.

Michelangelo Antonioni’ye Cannes Juri Özel Ödülü’nü getiren filmin görüntü yönetmeni Aldo Scavarda. Filmin temeline oturan iletişimsizlik temasını görsellerle daha da perçinleyen planlarda Monica Vitti’nin oyuncu olarak devleştiği de tartışmasız bir gerçek.

 

 

*Daha fazlası “Dünya Kaç Bucak?“ta!

Duygu Dedeoğlu

Duygu Dedeoğlu

83' Haziran'ında doğdu. Anadolu Üniversitesi, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkiler Bölümü'nü bitirdi. Fotoğraf ve sinema sevgisinin verdiği enerji ve iştah ile hep daha çok öğrenmek daha çok araştırmak istiyor. Film izlemenin bireyin estetik anlayışının gelişmesinde önemli rol oynadığını düşünüyor. Şu aralar İtalyan Sineması'nda kaybolmuş durumda. İleride sinematografi ile ilgili eğitim alma arzusunda. Gündeminde her daim bir tutam kedi bir tutam seyahat bir tutam müzik var.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Chill-Out Festival Bodrum, 1 ve 2 Ağustos'ta Xuma Beach'te!

Sonraki yazı

Modern sanatsa bahis, İstanbul Modern’de ziyaret edilesi sergi önerilerimiz var!