Haberler

Sinemayı Dansla Buluşturan Festival: Ankara Dans Filmleri Festivali

Goethe Institut’un, ilkini 2014’te düzenlediği SinemaDansAnkara Dans Filmleri Festivali’nin üçüncüsü bu yıl 11-14 Kasım 2016’da gerçekleşecek. 

 

goethelogoFestivalde filmlerin yanı sıra dans fotoğrafları sergisi, konser, dans filmleri atölyesi ve söyleşiler de yer alacak. Festival programı henüz netleşmemekle birlikte hem ulusal filmler hem de Amsterdam’ın Cinedans Festivali ve Tanzrauschen Wuppertal Alman filmleri seçkisinden filmler gösterilecek. Festival İsrail Büyükelçiliği, Bilkent Üniversitesi, Cinedans, Tanzrauschen e.V Wuppertal ve Ares Film işbirliğiyle gerçekleşecek.

Açılış Filmi Mr. Gaga

Festival, 11 Kasım saat 19.00’da, Tomer Heymann’ın yönettiği belgesel Mr. Gaga ile açılışını yapıyor. İsrail yapımı belgesel İsrail modern dansının önde gelen isimlerinden dansçı ve koreograf Ohad Naharin’in hayatını ve geliştirdiği Gaga hareketini konu alıyor. Dünyanın birçok yerinde festival seçkilerinde yer alan 2015 yapımı belgesel, Türkiye’de ilk kez gösterilecek.

mr-gaga-poster-english-14-7-16-1014x1440

İlkyaz Altuğ

İlkyaz Altuğ

1994 Kasımında Ankara'da doğup büyüdü. 2012'de Gazi Anadolu Lisesi'ni bitirip Bilkent Üniversitesi'nde Endüstri Mühendisliği okumaya başladı. 2016 Haziranında mezun olmasından bu yana iş başvurusu yapmamak için diretiyor ve bu zamanını, kendini sinemaya, tiyatroya, edebiyata adayarak değerlendiriyor. Arada amatör fotoğraf da çekiyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Ödüllü Yönetmen Chan-wook Park Kara Liste’de!

Sonraki yazı

Bir Sahne: İhtiyar Bir Hikâye, Shal (2012)