!f haberler!f İstanbul

To Live to Sing, !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’nin Seçkisinde

Cannes Film Festivali’nde prömiyerini gerçekleştiren Çin – Fransa ortak yapımı To Live to Sing, !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali kapsamında izleyiciyle bir araya geliyor.

2016 yapımı ilk filmi Old Stone‘dan sonra To Live to Sing ile izleyici karşısına çıkan yönetmen Johnny Ma, bizlere bir başkaldırı hikayesini anlatıyor.

Opera binasının yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya gelişinin üzerine, binayı kurtarmak isteyen opera grubunun öyküsüne tanıklık ediyoruz.  To Live to Song festivalin “Gala” seçkisinde yer alıyor.

Kanada – Çin asıllı yönetmen Johnny Ma, yapımcı ve senarist kimliğinin yanında 5 kısa metraj filmi ile de dünya çapında festivallere konuk olmuştu.

!f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali, bu yıl keşfetme aşkı taşıyan bütün sinema severleri 13 – 22 Eylül’de İstanbul’da, 19 – 22 Eylül’de ise İzmir ve Ankara’da bekliyor.

Zeynep Enginer
1991 yılının Ağustos'unda doğdu. İradesi dışında gerçekleşen bu olay takdir edersiniz ki birtakım aktiviteler gerçekleştirmesine de olanak tanıdı. Bu kez iradesiyle; İzliyor, okuyor, yazıyor, yemek yapıyor ve yiyor. Psycho izlemekten ve barbunya yemekten asla sıkılmıyor.

Yorum yaz