Haberler

Tutku Dolu Bir Dans Serüveni: Polina’nın Fragmanı Yayımlandı!

Juliet Binoche’un bir koreografı canlandırdığı ve genç balerin Polina’nın tutku dolu dans serüveninin anlatıldığı Polina filminden fragman geldi.

Orijinal adı Polina, danser sa vie olan Fransız yapımı filmin yönetmen koltuğunda Valérie Müller’ oturuyor. Filmin yardımcı yönetmenliğini ise Müller’in gerçek hayatta eşi olan Angelin Preljoca yapıyor. Müller filmin senaryosunu ise Fransız yazar Bastien Vivès ile paylaşıyor.

Juliet Binoche’un koreograf Liria Elsaj’ı canlandırdığı filmde genç balerin Polina’yı ise Anastasia Shevtsova canlandırıyor.

Gerçek hayatta Rus Mariinsky balesinde  balerin olan  Anastasia Shevtsova’nın oynadığı Polina karakteri çocukluğunu ve gençlik eğitimini klasik bir bale öğretmeni ile geçiren, yetenekli genç bir  dansçıdır.Ve Polina hayalini kurduğu, Moskova’nın son derece rekabetçi ve en prestijli Bolshoi Balesine kabul edilecektir. Ancak, Polina’nın çağdaş dansı keşfiyle üzerinde çalıştığı her şeyi sorgulamaya başlaması onda yeni bir tutkuyu harekete geçirecektir.

Çekimleri Rusya, Fransa ve Belçika‘da tamamlanan filmin Türkiye’deki vizyon tarihi henüz bilinmiyor.

Fragman

Gamze Güner
1994'ün karlı bir kış günü dünyaya geldi. Liseye gidene kadar kendini bilmez bir haylaz olarak yaşadı. Lise yıllarında edebiyata olan ilgisiyle beraber sinemaya olan ilgisi de katlanarak arttı. Lise yıllarında çok istediği gazetecilik mesleği üzerine 4 sene lisans yaptı. Fakat bildiği doğrulardan vazgeçmemek adına gazetelerde çalışmamaya karar verdi. Fotoğraf çekmek, sinema üzerine okumak ve yazmak ise en büyük tutkuları arasında.

Yorum yaz