Haberler

Ümit Ünal Öneriyor: Children of Men

2

 

Antalya Sinema Derneği’nin film gösterimleri Ümit Ünal’ın önerisi Children of Men (Alfonso Cuaron) ile devam ediyor.

Antalya Sinema Derneği film gösterimleri; Teyzem, Hayallerim, Aşkım ve Sen, Arkadaşım Şeytan, Anlat İstanbul gibi Türk Sineması’nda iz bırakan senaryolara imza atmış ve yönettiği 9, Ara, Gölgesizler, Nar gibi filmlerle çeşitli festivallerde birçok ödüller kazanmış Ümit Ünal’ın önerisi Children of Men (Alfonso Cuaron) ile sürüyor.

1.JPG

Ümit Ünal, Antalya Sinema Derneği’nin talebi üzerine hazırladığı konuşmada, yönetmen Cuaron’u “Y tu Mama Tambien” filmiyle tanıyıp hayran kaldığını, Türkiye’de Son Umut adıyla oynayan Children of Men filmine de koşa koşa gittiğini söylüyor ve ekliyor, “ilk sefer yetmedi hemen ertesi gün bir daha gittim ve sanırım sevdiğim tüm filmler içinde birinci sıraya yerleşti…”

3.JPG

Cuaron, insanın üremesinin durduğu bir dünyayı anlatan distopik bir yakın gelecek bilim kurgusu olan Children of Men’de, Gravity (Yerçekimi) filminde de birlikte olduğu ünlü görüntü yönetmeni Emmanuel Lubezki ile çalışmıştı.

Türkiye’nin önemli senaryo yazarlarından ve yönetmenlerinden biri olan Ümit Ünal’ın önerdiği bu filmi izlemeye gelenler aynı zamanda, Ünal’ın, filmi neden önerdiğine dair, Antalya Sinema Derneği izleyicileri için özel olarak hazırladığı ve küçük bir sinema dersi sayılabilecek videoyu da izleyebilecekler.

Ücretsiz olan etkinlik, 25 Şubat Çarşamba günü, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla, Cam Piramit Düden salonunda, saat: 19.00’da gerçekleşecek.

Antalya Sinema Derneği

Event: https://www.facebook.com/events/336757079866012/

Duygu Dedeoğlu

Duygu Dedeoğlu

83' Haziran'ında doğdu. Anadolu Üniversitesi, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkiler Bölümü'nü bitirdi. Fotoğraf ve sinema sevgisinin verdiği enerji ve iştah ile hep daha çok öğrenmek daha çok araştırmak istiyor. Film izlemenin bireyin estetik anlayışının gelişmesinde önemli rol oynadığını düşünüyor. Şu aralar İtalyan Sineması'nda kaybolmuş durumda. İleride sinematografi ile ilgili eğitim alma arzusunda. Gündeminde her daim bir tutam kedi bir tutam seyahat bir tutam müzik var.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

SALT'ta Uzun Perşembe: 26 Şubat!

Sonraki yazı

Fil’m Hafızası Yazarlarından Oscar Tahminleri