Uncategorized

Venedik Film Festivali Bugün “La La Land” ile Açılıyor

Dünyanın en eski film festivali olan Venedik Film Festivali 31 Ağustos – 10 Eylül arasında dünya sinemasını ağırlıyor. Festivalin bugünkü açılışı Damien Chazelle’nin yazıp yönettiği müzikal-komedi filmi La La Land ile yapılacak.

fft243_mf17084863

73.kez kapılarını açan Venedik Film Festivali, Venedik kentinin Lido Yarımadası’nda düzenlenen dünyanın en eski sinema festivali olma özelliği ile her yıl heyecanla beklenmeye devam ediyor.

Festivalin bu yılki açılışında gösterilecek ABD yapımı bir müzikal olan La La Land (Aşıklar Şehri), Amerikan müzikal filmlerinin klasik dönemine saygı niteliğinde çekilmiş. Filmin başrol oyuncuları olan Emma Stone ile Ryan Gosling de açılışta kırmızı halıda hazır bulunacak.

Whiplash filmiyle adını geniş kitlelere duyuran Chazelle’in filmi La La Land’in açılışta yer alması, Venedik’in festival direktörü Alberto Barbera ve sinema endüstrisi yayınları tarafından, festival seçkisinin Oscar adaylığı yolunda ilerleyecek film olarak gördüğüne de dikkat çekiyor.

Gözde Bertuğ
İstanbul’da doğdu, orda büyüdü. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun olduktan sonra farklı sektörlerde çalıştı, çalışıyor. Çeşitli sivil toplum kuruluşları, dernek ve vakıflarda gönüllü olarak çalıştı, çalışıyor. Haritalar, notalar, sosyal sorumluluk projeleri, yeni yerler ve yepyeni yüzler en sevdiği şeyler. Sinemaya da bayılıyor, o yüzden burada.

Yorum yaz