Haberler

Xavier Dolan’dan Rüya Kadro

LONDON, ENGLAND - JULY 18:  Actress Marion Cotillard  attends European premiere of "The Dark Knight Rises" at Odeon Leicester Square on July 18, 2012 in London, England.  (Photo by Ian Gavan/Getty Images)

Cannes ödüllü Kanadalı yönetmen Xavier Dolan İngilizce dilinde çekeceği ilk filmi The Death And Life Of John F. Donovan’dan önce bir süre daha meşgul olacak gibi gözüküyor. Genç yönetmen, Marion Cotillard, Lea Seydoux, Vincent Cassel, Nathalie Baye ve Gaspard Ulliel gibi yıldız Fransız oyuncuların oluşturacağı dev bir kadroyla Juste la fin du Monde (It’s Only The End of the World) isimli yeni bir film çekme hazırlığında.

Vincent-Cassel-006

Film Jean-Luc Lagarce’ın oyunundan uyarlanacak filmin senaryosu kısaca şu şekilde; ölmek üzere olup durumunu ailesine açıklamak niyetiyle 12 senelik bir aradan sonra memleketine dönen bir yazar… Fakat beraber geçirdikleri akşam boyunca, aile içindeki kırgınlıklar ortaya çıktıkça ve yalnızlık ve şüpheciliğin etkisiyle aile bireylerinin birbirine duyduğu öfke de bilendikçe planlar hiç de beklendiği gibi gitmeyecektir. Bireylerin birbirlerini dinleme ve sevme konusundaki yetersizlikleri yüzünden ise bütün anlaşma çabaları zarar görecektir.

Dolan, geçen sene “Mommy” ile Cannes Film Festivali’nde büyük jüri ödülünü kazanmıştı.

Dolan, geçen sene “Mommy” ile Cannes Film Festivali’nde büyük jüri ödülünü kazanmıştı.

Dolan ise böyle yetenekli bir oyuncu kadrosuyla çalışacağı için (haklı olarak) son derece heyecanlı görünüyor;
It’s Only The End of the World için çok heyecanlanıyorum, özellikle de böyle oyuncularla çalışacağım için. Böyle yetenekli oyuncuları sadece yönetmek değil, ayrıca bir aktör ve yönetmen olarak onlarla beraber aynanın diğer tarafında da olsa “oynamak” benim için çok büyük bir imtiyaz. Hepsini bir araya getirmek Bizans entrikası gibi bir şeydi, ama bu kadar yetenekli ve sıra dışı insanla aynı odada olmak için bile adam öldürebilirim!”

İrem Güller

İrem Güller

1990 yılında, şu an ne kadar sıcak olduğunu pek hatırlayamadığı bir yaz gününde dünyaya geldi. Ege Üniversitesi’nde İngiliz Dili ve Edebiyatı üzerine eğitim aldı. Edebiyatı, tiyatroyu ve sinemayı, esasen özünde “kurgu” barındıran her şeyi çok seviyor. Hikayeler anlatmaktan, hikayeler dinlemekten, gerçek olanı hikayeleştirmekten hoşlanıyor. Metinler üzerine düşünmek ve kendi metinlerini yaratmak en büyük tutkusu.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Elsa & Fred (2014)

Sonraki yazı

Arzu Film Sunar…