Haberler

18. Buenos Aires Film Festivali’nde Son Günlere Giriliyor!

İlki 1999 yılında gerçekleştirilen ve her yıl Nisan ayında Arjantin’in Buenos Aires şehrinde düzenlenen festival kapanış gecesine hazırlanıyor.

buenos aires

Bu yıl 18.si düzenlenen Buenos Aires Film Festivali bu yıl da her yıl olduğu gibi ünlü isimlere tanıklık etti. The Last Picture Show, Targets, Paper Moon gibi filmleriyle tanıdığımız ünlü efsanevi Amerikalı yönetmen Peter Bogdanovic, Never Say Never Again, Madeline gibi filmlerin müziğini yapan ünlü Fransız besteci Michel Legrand ve Cosmopolis, Love Songs gibi filmleriyle bildiğimiz Portekizli yapımcı Paulo Branco ilk göze çarpan isimler arasında yer aldı.

13 Nisan’da Eugene Green’in komedi filmi Le Fils de Joseph’i ile açılışını yapan festival 24 Nisan’da Miles Davis’in biyografi filmi olan Miles Ahead ile kapanacak.

Özel filmlerle özel gecelere de sahne olan festival, Uluslararası, Arjantin, Yenilikçi, Latin Amerikan, İnsan Hakları, Arjantin Kısa Film türündeki yarışmalarda ödül alan filmlerin açıklanmasıyla son bulacak.

Erdem Cerrah

Erdem Cerrah

1992 Ağustos’unda Eskişehir’de doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu. Akşam yatmak, sabah da kalkmak bilmeyen bir insan. Çocukluğundan beri tam bir basketbolsever. Filmler ise vazgeçilmezi. Fotoğrafçılıkla ilgilenmeye başladığı şu sıralarda izlenmesi gereken filmler, okunması gereken kitaplar ve dinlenmesi gereken müzikler arasında sıkışıp kalmışlık hissini tatmakta.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

15. Tribeca Film Festivali Ödülleri Sahiplerini Buldu!

Sonraki yazı

Özgün Baskı Seçkisi Galeri Eksen'de