Haberler

2018 Toronto Film Eleştirmenleri Birliği Ödülleri Sahiplerini Buldu

2018 Toronto Film Eleştirmenleri Birliği Ödülleri Sahiplerini Buldu
Kuruldukları 1997 senesinden beri her yıl geleneksel olarak yılın en iyi yapımlarını ödüllendiren Toronto Film Eleştirmenleri Birliği, 2018’in en iyilerini belirledi. Alfonso Cuarón imzalı Roma, En İyi Film ve En İyi Yönetmen ödüllerinin sahibi oldu. 
Şimdiye kadar aldığı ödüllerle dikkatleri üzerine çeken Roma, Toronto Film Eleştirmenliği Birliği’nin verdiği ödüllerde de ipi göğüslemeyi başardı. Film, sekiz farklı eleştirmenler birliği tarafından yılın en iyi filmi olarak seçildi. En İyi Senaryo Ödülü  ise iki filme birden gitti. First Reformed ve The Favourite ödülün sahipleri oldu. En İyi Erkek Oyuncu ödülünü Ethan Hawke alırken, Olivia Colman ise En İyi Kadın Oyuncu ödülünün sahibi oldu. En İyi Yabancı Film Ödülü ise Güney Kore’nin Oscar adayı Burning‘e verildi.
İşte kazananların tam listesi:

En İyi Film: Roma
En İyi Yönetmen: Alfonso Cuaron, Roma
En İyi Senaryo: First Reformed ve The Favourite 
En İyi Yabancı Film: Burning
En İyi İlk Film: Sorry to Bother You
En İyi Kadın Oyuncu: Olivia Colman, The Favourite
En İyi Erkek Oyuncu: Ethan Hawke, First Reformed
En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu: Regina King, If Beale Street Could Talk
En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu: Steven Yeun, Burning
En İyi Belgesel: Won’t You Be My Neighbor?
En İyi Animayon: Isle of Dogs

Ekin Taneri
1991 Şubat’ında Ankara’da doğdu. Bilkent Üniversitesi İletişim ve Tasarım Bölümü mezunu. Uykusuz gecelerin insanı. Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Sanat ve Tasarım yüksek lisansı ile cebelleşmekte. Hayata kadraj arkasından bakmayı sever. Robert Mapplethorpe ile özel bir bağı var. Çocukluğundan beri filmlere karşı özel bir tutku duyuyor. Şu sıralar part time reklamcı, part time ninja olarak hayatını sürdürüyor.

Yorum yaz