Bi'DünyaHaberler

4. Uluslararası İzmir Tiyatro Festivali Başlıyor!

TAKSAV tarafından bu sene dördüncüsü düzenlenecek olan Uluslararası İzmir Tiyatro Festivali 4 Aralık’ta başlıyor.uluslararası izmir tiyatrı

Bu yılki teması “özgürlük” olarak belirlenen festivalin Emek Ödülü, Toros Canavarları adlı oyunu sahneleyen Balıklıova Köy Tiyatrosu’na verilecek. Ayrıca yeni yitirdiğimiz sanatçı Üstün Akmen ise Onur Ödülü ile yad edilecek. Deneysel komediden, kara komediye, hareket tiyatrosundan, dramaya kadar farklı oyunların sahneleneceği festivalde Aziz Nesin’in 100. yaş günü 2 ayrı oyun ile kutlanacak.

Tamamen gönüllülük düzeniyle çalışmalarını sürdüren festival, sosyal sorumluluk projesi gereği olarak da festivalin ilk yılında başlanan, tiyatroya hiç gidememiş bin İzmirliyi, bu yıl da tiyatro salonlarına ücretsiz olarak konuk edecek.

14 Aralık tarihinde son bulacak festival ile ilgili ayrıntılı bilgilere İzmir Tiyatro Festivali sitesinden ulaşılabilirken, biletler Biletix’ten temin edilebilecek.

Erdem Cerrah

Erdem Cerrah

1992 Ağustos’unda Eskişehir’de doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu. Akşam yatmak, sabah da kalkmak bilmeyen bir insan. Çocukluğundan beri tam bir basketbolsever. Filmler ise vazgeçilmezi. Fotoğrafçılıkla ilgilenmeye başladığı şu sıralarda izlenmesi gereken filmler, okunması gereken kitaplar ve dinlenmesi gereken müzikler arasında sıkışıp kalmışlık hissini tatmakta.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

12. "Bach Günleri" İstanbul ve Ankara'da!

Sonraki yazı

Gala Modern, 12 Aralık'ta İstanbul Modern'de!