Bi'DünyaHaberler

Agatha Christie’nin 125. Doğum Yılı İstanbul’da Kutlanıyor

İngiliz polisiye edebiyatının en önemli isimlerinden Agatha Christie’nin 125. doğum yılı ”Kara Hafta İstanbul Festivali” etkinliğiyle kutlanıyor.

Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilecek olan ”Kara Hafta İstanbul Festivali” kapsamında Pera Palace Hotel Jumeirah’da etkinlikler düzenlenecek. Hercule Poirot’un yaratıcısı başarılı kadın yazar Christie’nin torunu Matthew Prichard’ın da İstanbul’da bulunacağı kaydedildi. Etkinlik programına göre, ülkemizin bilinen isimlerinden polisiye yazar Ahmet Ümit, Jean Christophe-Rufin Alexander McCall ve Leslie Klinger, Roberto Costantini, Petros Markaris gibi isimler söyleşiler gerçekleştirecek.

Birçok polisiye romanın sergilenmesi planlanan etkinlik 22-24 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Gülfem Kıroğlu

Gülfem Kıroğlu

1992'nin Mayıs'ında dünyaya, 2009 Eylül'de İstanbul'a geldi. MSGSÜ Türk Dili ve Edebiyatı'ndan mezun oldu. Öğrenciliğe doyamadı ve aynı yıl Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi'ne kayıt yaptırdı. Hayattaki uğraşı edebiyat, kültür-sanat ve sinema. Senaryo dersleri alıyor, bu filmleri nasıl çekiyorlar diye düşünüp duruyor. Sinemanın büyülü gerçekçiliğine inanıyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Etkinlik : Ferhangi Şeyler Yaz Turnesinde!

Sonraki yazı

Meru'dan İlk Fragman Yayınlandı