DramaSinema Odaları

All of a Sudden (2016)

Fil'm Hafızası Puanı: 8,00 1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan6 Puan7 Puan8 Puan9 Puan10 Puan
Loading...

Köprüdekiler (2009) ile Altın Lale En İyi Film ve Hayatboyu (2013) ile Altın Lale En İyi Yönetmen ödüllerinin sahibi Aslı Özge’nin Almanca çektiği ilk film olan All of a Sudden (2016), Hamlet´ten bir alıntıyla açılıyor: “Zira iyi ya da kötü yoktur. Düşünce var eder ikisini de.”

Zengin bir ailenin oğlu Karsten´ın (Sebastian Hülk) evindeki parti bitmiş, Anna (Natalia Belitski) dışında kimse kalmamıştır. Bu gizemli kadına hayranlıkla yaklaşan Karsten’ın sağlam temeller üzerine oturttuğu hayatı, bir zayıflık anında kontrolden çıkıp felakete dönüşür.

Prömiyerini Berlinale’de yapan All of a Sudden, Avrupa orta sınıfına mensup bir bireyin yaşadığı trajedi üzerinden tüm toplumsal yapıyı sorgular.

Aslı Özge oldukça başarılı ve derin alt metinleri olan bu filmi için yapma kararını, Defne Joy Foster’ın hayatını kaybetmesi ve sonrasında yaşananlar ve söylenenlerden esinlenerek alıyor.

 

 

Filmin Künyesi

Yönetmen: Aslı Özge
Oyuncular: Sebastian Hülk, Julia Jentsch, Hanns Zischler
Yağmur Karagöz

Yağmur Karagöz

1988’de Burhaniye’de doğdu. Akdeniz Üniversitesi Turizm Fakültesi lisans eğitiminin ardından da İletişim Fakültesi’nde yüksek lisans yaptı.
Şu sıralar bir reklam ajansında Marka Yöneticisi olarak çalışıyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar
  Subscribe  
Bildir
Önceki yazı

Ruben Östlund’ın Ödüllü Kısa Filmi, İnternette Yayımlandı!

Sonraki yazı

The Blues Brothers  (1980)