Haberler

Antalya Film Festivali’ne başvurular başladı

Ülke gündemi ve yaşanan terör olayları gerekçe gösterilerek ertelenen 52. Uluslararası Antalya Film Festivali’ne başvurular başladı.

antalyafilmfestivali

Bu yıl 29 Kasım – 6 Aralık arasında gerçekleşecek festivalin, geleneksel ‘Ulusal’ ve ‘Uluslararası’ yarışmalarına katılım ve başvuru süreçlerini anlatan yönetmelikle birlikte başvuru formlarına festivalin internet sitesi üzerinden ulaşılabilir. Ayrıca bu yıl, senaryosunun üçte birlik kısmı Antalya’da çekilecek uzun metrajlı film projelerinin ilk kez destekleneceği Antalya Film Destek Fonu ile Kısa Film seçkisine katılmak isteyenler de ilgili yönetmelik ve katılım koşullarını aynı adreste bulabilir. Geçtiğimiz yıl ilki gerçekleşen Antalya Film Forum, proje geliştirme ve yapım sonrası aşamadaki ulusal filmleri bu yıl da desteklemeye devam ediyor. Antalya Film Forum’a ait Kurmaca Pitching Platformu, Belgesel Pitching Platformu ve Work in Progress bölümlerinin yönetmelik ve başvuru formları da festivalin internet sitesinde yer alıyor. İnternet üzerinden yapılacak Uluslararası Yarışma, Kısa Metrajlı Film Seçkisi ve Antalya Film Destek Fonu için son başvuru tarihi 12 Ekim. Ulusal Yarışma’ya başvuracak Uzun Metrajlı Kurmaca, Belgesel, Animasyon ve Deneysel türde yerli yapımlar için son başvuru tarihi ise 26 Ekim.

Okan Köroğlu
Malatyalı bir ailenin son çocuğu olarak Mersin’de doğdu. Uludağ Üniversitesi’nde okudu. Özel bir şirkette Grafik Tasarım Uzmanı olarak çalışıyor, özel eğitim kurumlarında Moda ve Bilgisayarlı Stilistlik ile Sosyal Medya’da Grafik Tasarım dersleri veriyor. 2003 -2007 yılları arasında çalıştığı bazı gazetelerde düzenlediği sinema sayfaları ile daldığı bu okyanusta yüzmeye devam ediyor. Şiirle, Tarihle ve Teknoloji ile besleniyor.

Yorum yaz