Haberler

Ari Aster’in Yeni Korku Filmi ‘’Midsommar’’dan İlk Fragman Geldi!

Geçen yıl ‘’Hereditary’’ ile dünya çapında başarı elde eden Ari Aster, yeni filmi ‘’Midsommar’’ ile korku filmlerine devam ediyor.

Ari Aster ‘’Hereditary’’ ile yakaladığı başarıyı yeni filmi ‘’Midsommar’’ ile sürdürmeyi planlıyor. Aster, ‘’Midsommar’’ ile yine korku türüyle sinemaseverlerin karşısına çıkmaya hazırlanırken, yayınlanan fragman şimdiden heyecan yaratmayı başarıyor.

Peki filmin konusu ne?

Genç bir çiftin tatil amacıyla İsveç’te bir köye yaptıkları ziyaret, köyün yerli halkının onları geleneksel ayinlerine davet etmeleri ile kısa zamanda bir kabusa dönüşüyor. Bu renkli gelenekler ve kutlamaların arka planında çiftimizi gerilimi yüksek bir hikaye beklemektedir.

‘’Midsommar’’ın oyuncu kadrosunda Florence Pugh, Jack Raynor, Will Poulter ve William Jackson Harper gibi isimler yer alıyor. Ari Aster bu filmde de ‘’Hereditary’’de beraber çalıştığı görüntü yönetmeni Pawel Pogorzelski ile çalışmış. Filmin fragmanından anlaşılacağı üzere ‘’Hereditary’’nin karanlık atmosferinin tersine ‘’Midsommar’’ sinemaseverlere parlak, renkli ve cezbedici görüntüler sunarken, bu görüntülerle beraber filmde köyün pagan halkının karanlık yüzünü gösteriyor.

Ari Aster’in yeni filmi ‘’Midsommar’’ bu yaz gösterime girecek.

Mustafa Özyurt
Çocukken Rambo ve Bruce Lee kasetleriyle tanıştığı filmlerden hiç kopmadı. Ankara’da geçen üniversite yıllarında Kızılırmak Sineması ile bağımsız filmler ve Avrupa filmleriyle tanıştı. Nordik sinemasının hayranı ve Lars Von Trier, Aki Kaurismaki ve Nuri Bilge Ceylan filmlerinin sıkı bir takipçisidir. O filmi aramaya devam ediyor.

Yorum yaz