Haberler

Artık Kısa Filmcilerin De Bir Sineması Var!: Karınca Kısa Film Sineması

Ülkemizdeki kısa filmcilerin çözülemeyen problemi, filmlerini festival ve yarışmalar dışında seyirciyle buluşturamamaları. Tam bu noktada Türkiye’de ilk defa bir kısa film sineması kurmak üzere harekete geçen Mustafa Ziya Ülkenciler ve arkadaşları, TÜRVAK’ın katkılarıyla Karınca Kısa Film Sineması’nı oluşturuyorlar. Nisan 2015’ten itibaren faaliyete geçecek olan projede Burçak Evren, Semir Aslanyürek gibi önemli isimler de yer alıyor. Türker İnanoğlu Vakfı’nın sinema salonunu bu iş için ayırmasıyla ayakları hepten yere basan oluşum, kapılarını açacağı gün için geri sayıma başladı.

KISA F.SÄ°N. AFÄ°Åž (1)

Söyleşi, panel, açık oturum, workshop ve yarışma gibi farklı etkinliklerin yer alacağı, zaman zaman eğitim seminerlerinin düzenleneceği, ama en önemlisi haftanın her günü ulusal ve uluslararası kısa filmlerin dönüşümlü olarak gösterimlerinin yapılacağı sinema, özel bir üretim ve kaynaşma alanı olacak.

Karınca Kısa Film Sineması’na destek olması amacıyla 27 Mart’ta Galatasaray Meydanı’nda kendi fotoğraflarının yer aldığı “Yedinci Sanat’a Bir Adım” adlı bir sergi de düzenleyecek olan Ülkenciler, tüm sinemaseverleri destek olmaya çağırıyor. Artık kısa filmcilerin de bir sineması var.

11080141_394707287376212_1044526532_n (1)

Detaylı bilgi: Karınca Film Sineması

Dilan Salkaya

Dilan Salkaya

1994 yılında, ilhamla ve heyecanla İstanbul'da doğdu. Küçük yaşta kelimelere sevdalanınca şairlerini, yönetmenlerini, yazarlarını keşfetti. Baktı ki anlatması lazım, yazma tutkusunu bir mesleğe dönüştürmeye karar verip senarist olma yolunda ilk adımı attı ve Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nde sinema okumaya başladı. Bir yandan eğitimini sürdürürken bir yandan da kariyerini inşa ediyor. Yazdı ve kurtuldu. Yazmasaydı deli olacaktı!

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Uyumsuz Oyuncaklar Adası: The Perks of Being a Wallflower

Sonraki yazı

Bant Mag. Kısa Film Gecesi 22 Mart'ta!