Haberler

Battlestar Galactica’nın Senartist ve Yönetmeni Belli Oldu!

Geçtiğimiz Şubat’ta öğrendiğimiz gibi Battlestar Galactica filmi karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Henüz yapım aşamasında olan filmin senarist ve yönetmeni de belli oldu.

galactica

70’lerde çekilen ilk dizisi hedeflenen başarıyı yakalayamamış olsa da 2000’li yıllarda yayınlanan Battlestar Galactica büyük beğeni toplamıştı. Hatta bu dönem hatırı sayılır bir hayran kitlesine de sahip olmuş; hayranları tarafından her dönem heyecanla karşılanmıştı.

Haberlere göre Battlestar Galactica’nın senaryosunu, HBO kanalında yayınlanacak olan Westworld’ün senaristliğini üstlenen ödüllü yazar Lisa Joy yazacak. Yönetmen koltuğunda ise I am Legend filmini yöneten ve son üç Hunger Games filminde de yönetmen koltuğunda oturan Francis Lawrence yer alacak. Şimdilerde Jennifer Lawrence ile Red Sparrow filmi için çalışan Francis Lawrence ile görüşmeler henüz ilk aşamada.

The Social Network‘ün Oscar ödüllü yapımcısı Michael De Luca ile Scott Stuber ve Dylan Clark ‘ın yapımcılığını üstleneceği Battlestar Galactica filminin çekimlerinin ne zaman başlayacağı ve kimlerin rol alacağı ise henüz belli değil.

Gözde Bertuğ

Gözde Bertuğ

İstanbul’da doğdu, orda büyüdü. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun olduktan sonra farklı sektörlerde çalıştı, çalışıyor. Çeşitli sivil toplum kuruluşları, dernek ve vakıflarda gönüllü olarak çalıştı, çalışıyor. Haritalar, notalar, sosyal sorumluluk projeleri, yeni yerler ve yepyeni yüzler en sevdiği şeyler. Sinemaya da bayılıyor, o yüzden burada.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Uluslararası Ödül Kazanan Bir Başarı Hikayesi: "Portakal"

Sonraki yazı

Bir Sahne: Uçup Giden Fanteziler