Haberler

Dane DeHaan ve Cara Delevingne, Luc Besson’ın Bilimkurgu Filmi Valerian’da

dane-dehaan-cara-delevingne-valerian

Dane DeHaan ve Cara Delevingne’in Fransız yönetmen Luc Besson’ın bilimkurgu türündeki yeni filmi Valerian’ın başrollerinde yer alacağı açıklandı. Film, Pierre Christin ve Jean-Claude Mezieres’nin 1967 yılında yazmaya başladıkları ve bu tarihten itibaren 21 dile çevrilip 10 milyondan fazla satan Valérian ve Laureline adlı çizgi romandan Besson’ın kendisi tarafından uyarlanacak. Jean-Claude Mezieres ayrıca The Fifth Element’te konsept tasarımında Besson ile birlikte çalışmıştı öncesinde. Filmin tam adı Valerian and the City of a Thousand Planets olacak.

Luc Besson haberi ve başrol oyuncularının isimlerini yeni açtığı Twitter hesabından paylaştı.

Luc Besson haberi ve başrol oyuncularının isimlerini yeni açtığı Twitter hesabından paylaştı.

Kaynak alınan çizgi romanın konusu ise şöyle; 28. yüzyılda insanoğlu artık zaman yolculuğunu keşfetmiştir. Cesur Valerian (DeHaan) ve güzel olduğu kadar sivri dili partneri Laureline (Delevingne) gezegenleri Terran İmparatorluğu’ndan koruyan Galaxity’nin ajanlarıdır. Fakat evlerinin ve Galaxity’nin yok oluşundan sonra ikili kendi kaynaklarını kullanarak geçmişin, geleceğin ve bugünün gezegenler arası tehlikelerine karşı yeni bir hayat ve yeni bir gelecek kurma çabası içine girer.

Valérian-and-Laureline-700x306

DeHaan geçtiğimiz sene The Amazing Spider Man 2’de yer almıştı, Delevingne’i ise temmuz ayında, ünlü yazar John Green’in romanından uyarlanan yeni filmi Paper Town’da izleme fırsatını bulacağız.

Geçtiğimiz sene 450 milyon dolar hasılat elde eden Lucy’den sonra Besson’ın yeni filmi de sinemaseverler tarafından merakla bekleniyor.

Geçtiğimiz sene 450 milyon dolar hasılat elde eden Lucy’den sonra Besson’ın yeni filmi de sinemaseverler tarafından merakla bekleniyor.

Çekimlerine Aralık ayında başlanacak olan filmin vizyona girişinin ise 2017 yazına denk geleceği duyuruldu.

İrem Güller

İrem Güller

1990 yılında, şu an ne kadar sıcak olduğunu pek hatırlayamadığı bir yaz gününde dünyaya geldi. Ege Üniversitesi’nde İngiliz Dili ve Edebiyatı üzerine eğitim aldı. Edebiyatı, tiyatroyu ve sinemayı, esasen özünde “kurgu” barındıran her şeyi çok seviyor. Hikayeler anlatmaktan, hikayeler dinlemekten, gerçek olanı hikayeleştirmekten hoşlanıyor. Metinler üzerine düşünmek ve kendi metinlerini yaratmak en büyük tutkusu.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

All or Nothing (2002)

Sonraki yazı

Amores Perros : Kader Mi Rastlantı Mı?