Fil'm Hafızası
Haberler

Disney Kadın Film Yapımcılarını Desteklemek İçin Kampanya Başlatıyor

Disney Kadın Film Yapımcılarını Desteklemek İçin Dream Big Princess Kampanyasını Başlatıyor!

Disney 13 ülkeden seçilen 21 kadın film yapımcısı ile bir sosyal sorumluluk projesine imza atmayı planlıyor. 

Disney prensesleri artık birer nesne olmaktan çıkacak ve ses getiren kadın figürlere dönüşecek. Disney‘in Dream Big Princess kampanyası ile 13 ülkeden seçilmiş 21 kadın film yapımcısı kendilerini etkileyen, onlara ilham veren kadınların hikâyelerini dijital kısa filmlere dönüştürecek.

Sosyal medya platformlarında #DreamBigPrincess ile paylaşılan her bir gönderiden ve beğeniden gelen 1$ Disney‘in yardım kuruluşu Girl Up‘a bağışlanack. Girl Up dünyanın her yerindeki kadınlar için eşit şartlarda eğitim sağlamak isteyen bir yardım kuruluşu.

Eğlence, spor, hükümet, bilim, hayırseverlik gibi farklı alanlarda çalışan kadınların gerçek  hikâyelerini kadın film yapımcıları bu proje kapsamında anlatacak. Disney’in üst düzey yöneticilerinden Jennifer Lee 2014 senesinde Frozen (2013) filmi ile Oscar’da En İyi Animasyon Ödülü’nü kazanmıştı. Jennifer Lee‘nin hikâyesi de dijital kısa filmlerden birine konu olacak.

Disney, Dream Big Princess filmlerini 10 Ekim 2018’den itibaren sosyal medya hesaplarında paylaşmaya başlayacak.

Elif Ege Taneri
21 Ekim 1994’te Kadıköy’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Tiyatro Eleştimenliği ve Dramaturji bölümü ile çiftanadal yapmış olduğu Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümüden mezun oldu. Edebiyatla, oyunculukla, sinemayla ve dramaturjiyle ilgili. Öğrenmeyi ve yeni şeyler keşfetmeyi seviyor.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir