Haberler

“Doğu Expresinde Cinayet” Filminden Fragman Geldi!

Agatha Christie tarafından yazılan Doğu Expresinde Cinayet romanının yeniden beyaz perdeye aktarımı olan filmin fragmanı yayımlandı.

Agatha Christie’nin polisiye romanından uyarlanan filmin yönetmenliğini ise daha önce Hamlet, Valkyrie, Henry V gibi filmlerin yönetmenliğini yapan Kenneth Branagh üstleniyor. Branagh’yı oyuncu olarak da görebileceğimiz filmin oyuncu kadrosu da göz dolduruyor.

2017 Kasım ayında vizyona girmesi beklenen filmin başrollerinde Johnny Depp, Michelle Pfeiffer, Penélope Cruz, Daisy Ridley, Josh Gad, Willem Dafoe, Judi Dench ve Tom Bateman gibi başarılı oyuncular yer alıyor.

Film, 1930’lu yıllarda İstanbul ve Paris arasında sefer yapan Doğu Ekspresi’ nde işlenen bir cinayeti konu alır. Trende ölü bulunan Amerikalı milyonerin gizemini ise tesadüf eseri trende bulunan dedektif Hercule Poirot çözecektir.

Roman, 1974 yılında Sidney Lumet tarafından beyaz perdeye aktarılmış ve büyük beğeni toplamıştı.

 

Gamze Güner
1994'ün karlı bir kış günü dünyaya geldi. Liseye gidene kadar kendini bilmez bir haylaz olarak yaşadı. Lise yıllarında edebiyata olan ilgisiyle beraber sinemaya olan ilgisi de katlanarak arttı. Lise yıllarında çok istediği gazetecilik mesleği üzerine 4 sene lisans yaptı. Fakat bildiği doğrulardan vazgeçmemek adına gazetelerde çalışmamaya karar verdi. Fotoğraf çekmek, sinema üzerine okumak ve yazmak ise en büyük tutkuları arasında.

Yorum yaz